Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nowości branżowe

9 grudnia 2020

NR 22 (Grudzień 2020)

Aktualności w medycynie holistycznej

0 334

Reakcja na suplementację litem u osób z depresją jednobiegunową melancholiczną i niemelancholiczną

Celem raportu był przegląd badań i dowodów dotyczących zróżnicowanej odpowiedzi na leczenie litem pacjentów z jednobiegunową depresją melancholiczną i niemelancholiczną. 
Trzy badania sugerują, że profilaktyczna suplementacja i działanie litu przynoszą lepszy efekt w leczeniu podtrzymującym w przypadku depresji melancholijnej. Inne badanie wykazało, że suplementacja litem daje wyraźną odpowiedź i poprawę u osób z objawami melancholii, takimi jak utrata masy ciała i zaburzenia psychomotoryczne.

Marina P Valerio, Diego J Martino; Differential response to lithium between melancholic and non-melancholic unipolar depression; Psychiatry Research, 2018 Nov; 269: 183–184.

Ganoderma lucidum (grzyb Reishi) i nowotwory

Grzyb Reishi jest od dawna znany w tradycyjnej medycynie chińskiej. Uważa się, że przedłuża on życie i pomaga zachować zdrowie. Ze względu na zwiększające się zapotrzebowanie od lat 70. XX w. jego uprawa i sprzedaż znacząco wzrosły. Uważa się, że jest skuteczny w profilaktyce i leczeniu wielu chorób, a ponadto wykazuje właściwości przeciwnowotworowe. Większość danych dotyczących korzyści stosowania grzyba Reishi oparta jest na badaniach...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy