BEZPŁATNA LEKCJA

Grzyby

Jaki mają potencjał leczniczy?

20 czerwca (wtorek), godz. 19:00

Oglądaj
 
20.06.2023 r.,
godz. 19:00
Lekcja
online
Bezpłatny
udział

Potencjał leczniczy grzybów jest nieoceniony – grzyby wyższe mają zastosowanie dietetyczne, posiadają także znaczenie w profilaktyce chorób cywilizacyjnych – takich jak choroby nowotworowe, depresja, cukrzyca, otyłość i nadciśnienie.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną transmisję lekcji z prof. dr hab. Bożeną Muszyńską!

To unikalna możliwość wysłuchania lekcji o praktycznym zastosowaniu grzybów od wybitnej specjalistki w tej dziedzinie. Lekcja zawiera w 100% merytoryczną wiedzę, popartą wynikami badań m.in. samej prelegentki.

 

Podczas lekcji:

poznasz bogactwo praktycznego zastosowania grzybów,

zapoznasz się z listą grzybów dopuszczonych do obrotu,

dowiesz się, jakie cenne właściwości dietetyczne posiadają grzyby – poznasz znaczenie grzybów jako żywności funkcjonalnej oraz skonfrontujesz się z mitami na ten temat.

Oglądaj

Grzyby – jaki mają potencjał leczniczy? to mały fragment materiału z kursu Potencjał grzybów leczniczych w mykoterapii – profilaktyka i wsparcie leczenia chorób cywilizacyjnych, który powstał przy współpracy z prof. dr hab. Bożeną Muszyńską. Dołączając do wydarzenia możesz go zobaczyć całkowicie bezpłatnie.

Kim jest autorka?

prof. dr hab. Bożena Muszyńska

Profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu na Wydziale Farmaceutycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jest farmaceutą klinicznym, mykologiem i botanikiem. Członek Polskiego Towarzystwa Mykologicznego i vice przewodnicząca Sekcji Mykologii Lekarskiej. Od 34 lat najważniejszym celem jej badań jest udowodnienie wartości terapeutycznej i dietetycznej grzybów, natomiast celem badań w dziedzinie biotechnologii grzybów jest zaproponowanie kultur grzybni jako bogatego, alternatywnego źródła składników dietetycznych i leczniczych. Ważnym kierunkiem jej badań w dziedzinie mikrochemii jest ocena aktywności biologicznej ekstraktów uzyskanych z owocników i grzybni badanych gatunków. Ze względu na powszechne wykorzystanie owocników grzybów w paszach dla zwierząt gospodarskich oraz koniecznością opracowania dodatku paszowego o działaniu immunostymulującym, prebiotycznym, przeciwzapalnym i suplementującym selen w celu zmniejszenia śmiertelności zwierząt gospodarskich. Efektem tych eksperymentów jest otrzymanie mycelium twardnika japońskiego wzbogaconego w organiczne połączenia selenu o działaniu immunostymulującym. Jest autorką ponad 200 artykułów w recenzowanych czasopismach, 4 książek i 17 rozdziałów w podręcznikach oraz wielu doniesień konferencyjnych (ponad 325). Gości również na łamach Naturoterapii w praktyce.

Dla kogo jest to wydarzenie?

  • naturoterapeutów zainteresowanych tematyką potencjału leczniczego grzybów
  • lekarzy otwartych na nowoczesne naturalne metody terapeutyczne
  • specjalistów – mykoterapeutów i fitoterapeutów oraz dietetyków – chcących poszerzyć swoją wiedzę w praktyczny sposób
  • pasjonatów praktycznego zastosowania grzybów i mykoterapii oraz osób, które chcą w naturalny i świadomy sposób wspierać zdrowie swoje i swoich najbliższych

Lekcja pod patronatem magazynu Naturoterapia w praktyce

Transmisja lekcji jest organizowana przez redakcję magazynu Naturoterapia w praktyce. To pierwsze czasopismo na polskim rynku wydawniczym, które jest dedykowane dla wszystkich osób, które zawodowo zajmują się naturalnymi metodami leczenia oraz dla tych, którzy chcą wspierać swoje zdrowie z pomocą natury. Każdy numer zawiera kluczowe tematy w dziedzinie fitoterapii, dietoterapii, naturalnych metod leczenia, medycyny Wschodu.

Ważne informacje
na temat wydarzenia:

  • Rejestracja na transmisję lekcji trwa do 20 czerwca do godziny 10:00 i jest całkowicie bezpłatna.
  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji lekcji. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM.
  • Jeśli chcesz dostać przypomnienie SMSem – zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 55 minut i będzie w formie nagrania – wykładu prof. Bożeny Muszyńskiej.

Oglądaj 20 czerwca o godzinie 19:00!

Oglądaj