
REFLEKSOTERAPIA w pracy z pacjentem z bólem głowy o różnym pochodzeniu – implikacje postcovidowe
ONLINE
17 listopada 2021, 19:00
Wyczerpujące migreny, nawracający ból głowy, pogorszenie samopoczucia. Problem z diagnozą przyczyny problemu. Bezskuteczne próby terapii za pomocą leków i ziołowych terapeutyków. Jeszcze trudniejsze próby leczenia u pacjentów po infekcji covidowej.
Jak możesz pomóc pacjentom z takimi problemami, gdy klasyczne metody nie działają?
Z pomocą przyjść może terapia o szerokim spektrum działania – refleksologia.
Metoda ta, pochodząca z medycyny chińskiej, polega na leczniczym masażu i stymulacji określonych punktów i stref odruchowych stóp, dłoni i twarzy.
Dzięki niej możemy regulować odczuwanie bólu poprzez leczniczy efekt ucisku refleksów korespondujących z obszarami w ciele niwelującymi uciążliwe objawy.
Refleksologia reguluje pracę wielu narządów i układów organizmu, w tym obszarów w ciele związanych z bólem głowy.
Szczególnie trudny do diagnozy, nawracający ból głowy, często może nasilać się u pacjentów po infekcji covidowej. Potencjalnych przyczyn tego stanu jest wiele, ale dzięki pracy refleksoterapeutycznej można jednocześnie:
- pobudzić do pracy gorzej działające narządy,
- odciążyć przeciążone narządy,
- poprawić drenaż toksyn w ciele,
- usprawnić cyrkulacje w organizmie.
I dzięki temu pomóc pacjentowi uporać się z dokuczliwymi bólami głowy.
Z tego webinaru dowiesz się:
- Jakie podstawowe zasady oraz techniki refleksologiczne zastosować przy występowaniu bólów głowy w zależności od możliwej etiologii.
- Jakie konkretne obszary skutecznie wykorzystywać w przypadku redukcji bólu, napięcia, poprawy nastroju, poprawy jakości snu oraz regeneracji na podstawie udokumentowanych wyników z przeprowadzonych badań.
- W jaki sposób stymulować konkretne receptory, aby prawidłowo wykorzystywać refleksoterapię w redukcji bólu głowy oraz ogólnej poprawie stanu zdrowia.
- Jakie punkty refleksoterapeutyczne stymulowane w codziennej profilaktyce regulują równowagę organizmu zapobiegając m.in. bólom głowy.
Dla kogo?
- Naturoterapeutów chcących w profesjonalny sposób wdrożyć zasady właściwego stosowania refleksoterapii w pracy z pacjentem z bólem głowy.
- Osób dbających o bezpieczeństwo pacjentów poprzez zapobieganie działaniom niepożądanym podczas pracy manualnej.
- Specjalistów – fizjoterapeutów, masażystów - chcących poszerzyć swoją wiedzę o zestaw praktycznych wskazówek odpowiadających aktualnym potrzebom pacjentów zgłaszających się do ich gabinetów.
- Osób, które chcą w naturalny i świadomy sposób wspierać zdrowie swoje i swoich najbliższych stosując nieinwazyjnie metody refleksoterapeutyczne.
Naszym gościem będzie:

- Dyplomowana naturopatka (doktor naturopatii ze Stanów Zjednoczonych), dietetyk holistyczny, terapeutka medycyny chińskiej, terapeutka Tuiny pediatrycznej, ekspert w TV oraz magazynach o zdrowiu, autorka książki „Naturalnie Zdrowe Dziecko”, szkoleniowiec.
- Od 2009 roku kompleksowo zajmuje się wsparciem zdrowia całych rodzin, dzieci i dorosłych. Na co dzień pracując w gabinecie w Warszawie oraz online. Pracując z pacjentami posługuje się naukowymi metodami z zakresu medycyny naturalnej, ziołolecznictwa oraz dietetyki wg medycyny chińskiej dochodząc do przyczyn ich pojawienia.
- Wykłada na warsztatach i szkoleniach z tematyką prozdrowotną oraz żywieniową jak również na szkoleniach dla innych teraputów jak Akademia Osteopatii.
- Prywatnie mama dwójki skarbów, żona i przyjaciółka, pasjonatka wszelkiego rodzaju sportów oraz rozwoju osobistego.
Organizacyjnie
Webinar potrwa 60 minut i będzie się składał z części szkoleniowej prowadzonej przez Joannę Brejecką-Pamungkas oraz sesji pytań i odpowiedzi. Pytania będzie można zadawać na czacie w trakcie webinaru oraz kontaktując się z nami mailowo pod adresem: webinar@naturoterapiawpraktyce.pl.