Autor: Sylwia Kieszkowska

Psycholożka, psychoterapeutka, przewodniczka kąpieli leśnych oraz certyfikowana ekoterapeutka. Łączy pasję do natury z praktyką terapeutyczną. Założycielka platformy edukacyjnej www.naturallybalanced.org, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o ekopsychologii. Wypisuje swoim klientom zielone recepty. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Moc grzybów funkcjonalnych: eksploracja ich transformacyjnego wpływu na zdrowie psychiczne

Zróżnicowana grupa grzybów znana z potężnych właściwości leczniczych zyskuje w ostatnich latach coraz większe uznanie, m.in. ze względu na istotne oddziaływanie na zdrowie psychiczne i ogólne dobre samopoczucie. Te niezwykłe grzyby, czczone w tradycyjnych praktykach leczniczych od wieków, teraz przyciągają uwagę współczesnej nauki.

Czytaj więcej

Ekoterapia – w poszukiwaniu równowagi i uzdrowienia

Od wielu lat zadaję sobie jako psychoterapeutka to samo pytanie: czym jest zdrowie? Zdrowie to przecież nie tylko stan braku choroby, ale przede wszystkim to stan równowagi. Wiemy, że zdrowie jest skomplikowanym, wieloaspektowym stanem fizycznym, psychicznym i społecznym, który charakteryzuje się harmonijnym funkcjonowaniem organizmu. To stan, w którym ciało, umysł i społeczność są w optymalnym, zrównoważonym stanie i funkcjonują zgodnie z ich potencjałem.

Czytaj więcej