Autor: Janusz Dąbrowski

lek. med.; Lekarz medycyny z długoletnim stażem. Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w 1986 r. Od 25 lat prowadzi prywatny gabinet lekarski z wykorzystaniem metod holistycznych. Od zawsze interesował się leczeniem metodami naturalnymi. Wykorzystuje znajomość niefarmakologicznych sposobów leczenia, dających dużą pomoc zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych, a szczególnie tam, gdzie wyczerpują się możliwości medycyny głównego nurtu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Układ limfatyczny– nasz cichy sprzymierzeniec

O obecności układu limfatycznego dowiadujemy się zwykle, kiedy pojawiają się obrzęki. Sprawnie działający system drenażu działa w tle i nawet nie zdajemy sobie sprawy z ogromu zadań, jakie spełnia. Najczęściej pojawiającymi się obrzękami są opuchnięcia kończyn dolnych pod koniec dnia, a także tzw. worki pod oczami po śnie.

Czytaj więcej

Bakterie jelitowe – „szczupłe z natury”

Przychodzi wiosna, a wraz z nią myśl o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Niby wiadomo, że trzeba mniej jeść, a więcej się ruszać, ale... Niestety, mimo prostych zasad, nie zawsze udaje się uzyskać upragniony efekt. Być może brakuje nam odpowiedniego wsparcia? A gdyby tak zyskać sojusznika w odchudzaniu, a nawet kilka miliardów sojuszników?

Czytaj więcej