Autor: Maja Smółko

Certyfikowany Nutriterapeuta CERDEN® – Centre Européen pour la recherche, le développement et l’enseignement de la Nutrition et de la Nutrithérapie, psycholog, członek Le SiiN – Scientific Institute for Intelligent Nutrition. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz profilaktycznych badań kontrolnych. Regularnie prowadzi konsultacje i szkolenia z mikroodżywiania i nutriterapii. Założycielka gabinetu CURE.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Medycyna przyszłości. Mikroodżywianie – część 2

W pierwszej części artykułu opublikowanej w ubiegłym wydaniu przybliżono koncepcję Aktywnego Odżywiania Komórkowego, ekosystemu jelitowego oraz strefy trawienia. W poniższym opracowaniu skupiono się na komunikacji międzykomórkowej, systemie obrony komórkowej i mikroodżywianiu w kontekście prawidłowej pracy mózgu.

Czytaj więcej

Medycyna przyszłości. Mikroodżywianie – część 1

Mikroodżywianie jest pojęciem względnie nowym, ale jako nauka od wielu lat interesowało środowisko medyczne. Prekursorką tego nurtu była dr Catherine Kousmine (1904–1992), która na początku lat 40. ubiegłego wieku, zaniepokojona wzrostem zachorowalności na nowotwory, rozpoczęła badania nad mikroskładnikami. Efekty jej pracy nad nimi wykazały u myszy 50-procentowy spadek zachorowalności na raka. W ten sposób zaobserwowano związek między odżywianiem a chorobą, na zawsze wpisujący się w kierunek nowoczesnej medycyny, zwanej medycyną zapobiegawczą.

Czytaj więcej