Autor: Muhammed Majeed

Doktor farmacji przemysłowej na St. John's University w Nowym Jorku. Założyciel i Przewodniczący Sabinsa Corporation. Od 45 lat związany jest zawodowo z branżą farmaceutyczną, biotechnologiczną, biologią molekularną oraz przemysłem żywieniowym i kosmetycznym. Wprowadził on do świadomości Amerykanów „Ajurwedę”, czyli tradycyjną medycynę indyjską, która od wieków uważana jest za kompleksowe rozwiązanie najróżniejszych dolegliwości. Dzięki jego usilnym staraniom, Amerykanie zaczęli dostrzegać jej niesamowite możliwości oraz nadali jej miano medycyny alternatywnej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kontrola zdrowej masy ciała: Naturalne składniki botaniczne mogą znacznie przyspieszyć zadanie

Nadwaga i otyłość stały się głównymi problemami zdrowia publicznego na całym świecie. Najnowsze dane sugerują, że częstość występowania nadwagi i otyłości wzrosła trzykrotnie w ciągu ostatniej dekady. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nadwaga i otyłość stanowią piątą najczęstszą przyczynę śmiertelności na świecie1.

Czytaj więcej

Kurkuminoidy: złote rozwiązanie dla niealkoholowego stłuszczenia wątroby

Wątroba odgrywa rolę centralnego kontrolera i koordynatora przemiany materii w organizmie. Wpływa na wszystkie narządy i sama pozostaje pod wpływem innych narządów, takich jak jelita, trzustka i tkanka tłuszczowa. Jelita są ważnym organem, który wpływa na wątrobę zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Rola osi jelitowo-wątrobowej w patofizjologii niektórych schorzeń wątroby, takich jak niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, jest dobrze poznana.

Czytaj więcej