Autor: Rafał Becker

Od 2010 roku skupia się w swojej praktyce i rozwoju na qigongu, którego uczy się w klasztorze Shaolin od najwybitniejszych mistrzów. Założyciel Warszawskiej Grupy Shaolińskiego Qigong. Od 4 lat intensywnie studiuje Tradycyjną Medycynę Chińską (TMC), głównie pod okiem prof. Sun Peilina oraz dr Yifan Yang. W ramach edukacji w zakresie TMC ukończył m.in. 3 letnią szkołę ziołolecznictwa TMC  i kurs dietetyki TMC w Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie, a także kurs chińskiego masażu Tui Na i wiele specjalistycznych kursów w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zdrowie zaczyna się od ust

W ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo książek i artykułów o tym, że „zdrowie zaczyna się od jelit”. Wiąże się to z częściowym odkryciem znaczenia jelitowej flory bakteryjnej. Częściowym, ponieważ większości działania poszczególnych bakterii nie znamy, nie mówiąc już o ich kolektywnym działaniu czy interakcjach pomiędzy sobą. Czy to jednak logiczne, że myślimy o działaniu naszego układu pokarmowego, zaczynając od jego końca?

Czytaj więcej

Qigong jako terapia komplementarna w leczeniu cukrzycy typu 2 i nadciśnienia

Nadciśnienie i cukrzyca wzajemnie na siebie oddziałują. Dlatego też sposób leczenia tych chorób powinien być ze sobą powiązany, a dla uzyskania najlepszego – z punktu widzenia tradycyjnej medycyny chińskiej – efektu leczniczego należałoby każdego pacjenta indywidualnie zdiagnozować, a następnie zastosować u niego odpowiednią dietę, ćwiczenia qigong, zioła oraz akupunkturę.

Czytaj więcej