Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czym jest refleksologia? Dłonie jako uzupełniający element terapii

Refleksologia to starożytna praktyka lecznicza, która zdobywa coraz większą popularność we współczesnym świecie. Opierając się na założeniu, że dłonie są odbiciem całego organizmu, staje się fascynującą dziedziną terapii, której korzenie sięgają tysięcy lat wstecz. W niniejszym artykule odkryjemy tajemnice refleksologii oraz skupimy się na roli dłoni jako kluczowego elementu w tej praktyce terapeutycznej.

Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść refleksologia dłoni, jak działa w kontekście zdrowia i jak można ją stosować dla dobrostanu ciała i umysłu.

 

Czytaj więcej

Tran w kapsułkach - jak go skutecznie przyjmować?

Tran jest cennym suplementem diety, który zawiera w składzie kwasy tłuszczowe omega-3 i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Zazwyczaj stosowany jest w formie kapsułek, przy czym na rynku znajdziemy także płynny produkt. Najpopularniejszy jest z pewnością olej z wątroby dorsza, wykazujący liczne właściwości zdrowotne. Jak skutecznie przyjmować tran w tabletkach? Co trzeba wiedzieć o tym suplemencie diety?

Czytaj więcej

Nie dopuść do odwodnienia!

Mimo że nasz organizm w ok. 60–70% składa się z wody, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że pierwszym, najprostszym krokiem do zachowania zdrowia jest prawidłowe nawodnienie, a jego brak może być prawdziwą przyczyną złego samopoczucia, kłopotów ze snem, osłabionej koncentracji i pamięci, przyspieszonego starzenia, wysuszonej cery, dolegliwości bólowych czy problemów z układem trawiennym. To od niego zależy prawidłowy przebieg metabolizmu i detoksykacji, praca układu moczowego, regeneracja podczas wysiłku, utrzymanie koncentracji i sprawności umysłowej, a nawet kondycja układu krążenia.

Czytaj więcej

Zespół jelita drażliwego – najlepsze zioła na złagodzenie objawów

Zespół jelita drażliwego (IBS) to coraz częściej spotykane funkcjonalne zaburzenie jelit. Z uwagi na niekiedy nieskuteczne leczenie farmakologiczne, zainteresowanie naturalnymi terapiami z zastosowaniem ziół ciągle wzrasta. Dowiedz się, jakie zioła mogą pomóc w leczeniu zespołu jelita drażliwego.

Czytaj więcej

Melisa – charakterystyka, właściwości, działanie

Melisa jest jednym z bardziej popularnych ziół, które kojarzy się głównie z pozytywnym oddziaływaniem na nastrój. Ma jednak wiele więcej zastosowań, które warto poznać. Dowiedz się jakie działanie lecznicze wykazuje melisa lekarska.

Czytaj więcej

Zioła na sen – jakie zioła działają najlepiej? Jakie zioła wybrać na lepszy sen?

Problemy ze snem są częstą przypadłością dotykającą coraz więcej osób. Badania wykazują, że co drugi Polak ma krótkotrwałe, przemijające problemy z zasypianiem, a na przewlekłe problemy ze snem cierpi nawet 25% społeczeństwa. Jakość snu poprawić mogą substancje naturalnego pochodzenia, w tym zioła. Jakie zioła są najlepsze na uspokojenie i dobry sen?

Czytaj więcej

Najskuteczniejsze zioła na trawienie – jak wybrać najlepsze zioła na problemy trawienne?

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego są bardzo powszechne. Bóle brzucha, nadkwaśność, niestrawność czy wzdęcia to tylko jedne z częstszych przypadłości. W takich sytuacjach pomóc mogą zioła i ich dobroczynne właściwości. Jak łagodzić dolegliwości pokarmowe za pomocą ziół i przypraw? Jak wybrać najlepsze zioła na poprawę trawienia?

Czytaj więcej

Mięta – rodzaje, właściwości lecznicze i zastosowanie

Mięta jest jedną z najstarszych i najczęściej stosowanych roślin o leczniczych właściwościach. Zwalcza niestrawność, bóle brzucha, wykorzystywana jest również w leczeniu grypy i przeziębień. Dowiedz się więcej o dobroczynnym działaniu tej rośliny i dlaczego warto wprowadzić miętę do codziennej diety.

Czytaj więcej