Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nie dopuść do odwodnienia!

Mimo że nasz organizm w ok. 60–70% składa się z wody, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że pierwszym, najprostszym krokiem do zachowania zdrowia jest prawidłowe nawodnienie, a jego brak może być prawdziwą przyczyną złego samopoczucia, kłopotów ze snem, osłabionej koncentracji i pamięci, przyspieszonego starzenia, wysuszonej cery, dolegliwości bólowych czy problemów z układem trawiennym. To od niego zależy prawidłowy przebieg metabolizmu i detoksykacji, praca układu moczowego, regeneracja podczas wysiłku, utrzymanie koncentracji i sprawności umysłowej, a nawet kondycja układu krążenia.

Czytaj więcej

Zespół jelita drażliwego – najlepsze zioła na złagodzenie objawów

Zespół jelita drażliwego (IBS) to coraz częściej spotykane funkcjonalne zaburzenie jelit. Z uwagi na niekiedy nieskuteczne leczenie farmakologiczne, zainteresowanie naturalnymi terapiami z zastosowaniem ziół ciągle wzrasta. Dowiedz się, jakie zioła mogą pomóc w leczeniu zespołu jelita drażliwego.

Czytaj więcej

Melisa – charakterystyka, właściwości, działanie

Melisa jest jednym z bardziej popularnych ziół, które kojarzy się głównie z pozytywnym oddziaływaniem na nastrój. Ma jednak wiele więcej zastosowań, które warto poznać. Dowiedz się jakie działanie lecznicze wykazuje melisa lekarska.

Czytaj więcej

Zioła na sen – jakie zioła działają najlepiej? Jakie zioła wybrać na lepszy sen?

Problemy ze snem są częstą przypadłością dotykającą coraz więcej osób. Badania wykazują, że co drugi Polak ma krótkotrwałe, przemijające problemy z zasypianiem, a na przewlekłe problemy ze snem cierpi nawet 25% społeczeństwa. Jakość snu poprawić mogą substancje naturalnego pochodzenia, w tym zioła. Jakie zioła są najlepsze na uspokojenie i dobry sen?

Czytaj więcej

Najskuteczniejsze zioła na trawienie – jak wybrać najlepsze zioła na problemy trawienne?

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego są bardzo powszechne. Bóle brzucha, nadkwaśność, niestrawność czy wzdęcia to tylko jedne z częstszych przypadłości. W takich sytuacjach pomóc mogą zioła i ich dobroczynne właściwości. Jak łagodzić dolegliwości pokarmowe za pomocą ziół i przypraw? Jak wybrać najlepsze zioła na poprawę trawienia?

Czytaj więcej

Mięta – rodzaje, właściwości lecznicze i zastosowanie

Mięta jest jedną z najstarszych i najczęściej stosowanych roślin o leczniczych właściwościach. Zwalcza niestrawność, bóle brzucha, wykorzystywana jest również w leczeniu grypy i przeziębień. Dowiedz się więcej o dobroczynnym działaniu tej rośliny i dlaczego warto wprowadzić miętę do codziennej diety.

Czytaj więcej

Morwa biała – właściwości, działanie, zastosowanie

Dzięki wyjątkowym prozdrowotnym właściwościom morwa biała używana jest w ziołolecznictwie od wieków. Badania dowodzą, że wpływa m.in. na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz może wspomóc proces odchudzania. Jakie inne działanie wykazuje morwa biała? Jak stosować morwę białą?

Czytaj więcej

Dziurawiec zwyczajny – właściwości, lecznicze i zastosowanie

Dziurawiec zwyczajny to roślina nazywana „świętojańskim zielem” i „zielem św. Jana”, ponieważ zakwita około 24 czerwca, kiedy następuje letnie przesilenie. Można go zaliczyć do jednego z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych ziół. Na co pomaga dziurawiec zwyczajny i jakie ma właściwości?

Czytaj więcej

Najlepsze zioła na wątrobę – jakie wybrać?

Wątroba to narząd, który pełni wiele niezwykle ważnych funkcji w organizmie człowieka. Fitoterapia, czyli ziołolecznictwo ma zastosowanie w leczeniu wielu chorób, jednak jest szczególnie przydatna w leczeniu schorzeń wątroby. Jakie zioła wybrać na chorą wątrobę?

Czytaj więcej

Szałwia lekarska – właściwości, stosowanie, leczenie

Szałwia lekarska to roślina znana ze swoich zdrowotnych właściwości od kilkuset lat. Ma zastosowanie nie tylko w przemyśle farmaceutycznym, ale również kosmetycznym i spożywczym. Jakie właściwości wykazuje szałwia lekarska? Kiedy warto stosować szałwię?

Czytaj więcej