Autor: Tadeusz Błaszczyk

Ukończył studia medyczne w Polsce. Po uzyskaniu specjalizacji z medycyny ogólnej w Niemczech kontynuował dalsze studia medycyny chińskiej w Niemczech oraz w Chinach.

Uzyskał doktorat z farmakognozji ziół chińskich. Na początku 2017 roku wrócił z żoną i dziećmi do  Polski i obecnie prowadzi prywatną praktykę medycyny chińskiej w Podkowie Leśnej. Intensywnie naucza medycyny chińskiej i wprowadzania uprawy ziół chińskich w Polsce. Jest autorem podstawowych podręczników medycyny chińskiej w języku polskim.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Leczenie integracyjne chorób nowotworowych

W chińskiej fitoterapii jest wiele znanych surowców leczniczych stosowanych do leczenia chorób nowotworowych. Przykładowo dr Chang Minyi w książce „Anticancer Medicinal Herbs” opisuje 326 roślin leczniczych występujących w Chinach lub w Azji Południowo-Wschodniej o właściwościach przeciwnowotworowych. Od momentu wydania tej pozycji doszło do tej liczby ok. 70 roślin, które zaokrąglają ją do 400 roślin.
 

Czytaj więcej

Znaczenie badań fitochemicznych dla lepszego poznania farmakognozji ziół

Artykuł napisany na podstawie autorskiego dzieła dr Tadeusza Błaszczyka Znaczenie badań fitochemicznych dla lepszego poznania farmakognozji ziół, a przez to poszerzenie zastosowania Tradycyjnych Leków Chińskich w praktyce (TLCh) Zioła są wykorzystywane do leczenia zarówno w medycynie zachodniej, jak i w medycynie chińskiej. Zioła chińskie i zioła zachodnie posiadają własną farmakologię chińską, która nie ma nic wspólnego z farmakologią zachodnią.

Czytaj więcej