ADAPTOGENNY BIOLIT DLA PRAWIDŁOWEJ ADAPTACJI – CHAGA!

Otwarty dostęp

https://www.naturoterapiawpraktyce.pl/artykul/adaptogenny-biolit-dla-prawidlowej-adaptacji-chagaTysiącletnia wiedza ludzkości na temat korzyści płynących z roślin i grzybów dziś jest już potwierdzona licznymi badaniami naukowymi na całym świecie, jednak to właśnie Instytut Biolit może pochwalić się największą bibliografią badań nad adaptogenami. 

POLECAMY

Instytut Biolit istnieje na rynku wschodnim od ponad 30 lat. Jego dorobek liczy niemal 24 patenty na wynalazki lecznicze i metody ich otrzymywania, 50 rejestracji znaków towarowych, 500 publikacji wyników badań klinicznych w artykułach naukowych w prasie krajowej i zagranicznej.

R e k l a m a

Początek historii 

Niezastąpiona dyrektor i szef Walentyna Nikołajewna Burkowa to doktor medycyny, profesor i pracownik naukowy Państwowej Akademii Nauk Przyrodniczych. To głównie jej wysiłkom zawdzięczamy taki dorobek naukowy Instytutu Biolit. Nie macie pojęcia, ile razy słyszała krytyczne uwagi na temat bezsensowności naukowych badań klinicznych produktów czy niepotrzebnego marnowania pieniędzy na finansowanie projektów badawczych; ponieważ w czasach, kiedy powstał Instytut, można było sprzedawać produkty pochodzenia naturalnego nie ponosząc wielkich kosztów. Jednak Biolit opracowywał i badał nowe złożone produkty naturalne, profesor Walentyna kupowała ziemię w czystym regionie Ałtaju, opracowywała unikalne technologie introdukcji roślin prozdrowotnych, opatentowała technologie wodnej ekstrakcji bez sztucznych barwników i konserwantów. Profesor Burkowa budowała nowy zakład przetwarzania surowców, wyposażała laboratoria naukowe, profesjonalnie szkoliła i rozwijała personel, a nawet organizowała wycieczki do swoich zakładów produkcyjnych dla gości i turystów Ałtaju. Walentyna Nikołajewna osobiście każdego lata rozpoczyna i kończy sezon pracy na polach Ałtaju, więc niemal w każdym produkcie Biolitu znajduje się część jej energii życiowej.  

Wiarygodność to to, co nas wyróżnia

Substancje roślinne służące utrzymaniu zdrowia nie wymagają badań zgodnych ze standardami medycyny opartej na dowodach naukowych. Jednak z uwagi na to, że Instytut Biolit dostarcza swoje surowce również do produkcji leków, wszystkie jego wyroby oparte na substancjach aktywnych roślin czy grzybów mają udowodnioną skuteczność na podstawie wieloletnich, w tym często państwowych badań klinicznych, a na efekt ich korzystnych właściwości nie trzeba długo czekać.

Moc czystej natury! 

Odpowiednia jakość surowca to misja i pasja Instytutu Biolit. Kraj Ałtajski wyróżnia się szczególnymi warunkami klimatycznymi do uprawy roślin prozdrowotnych, a tamtejsza ziemia – czarnoziem – nie wymaga stosowania dodatkowej chemii. Pod jej powierzchnią gromadzi się bogactwo związków organicznych i minerałów, takich jak złoto, srebro, miedź, cynk i wiele innych stworzonych przez naturę pierwiastków.

Rośliny adaptogenne Ałtaju przez lata przystosowały się do ciężkich warunków środowiskowych: dużych wysokości, zimnej pogody, zmienności klimatu, tlenu czy innych stresorów, i to właśnie te uwarunkowania wpłynęły na chemię roślin Ałtaju i ich potencjał energetyczny dla zdrowia organizmu człowieka.

Niezwykłe grzyby Ałtaju – poznaj ich właściwości! 

Grzyby kumulują z otaczającej atmosfery wszystkie związki chemiczne, dlatego tak ważne jest, aby zbierać je w miejscach wolnych od zanieczyszczeń przemysłowych i móc cieszyć się ich niezwykłymi właściwościami.

Obecnie wiele gatunków grzybów znajduje swoje zastosowanie w diecie człowieka; przyjrzyjmy się więc jednemu z nich – przedstawiamy grzyb Chaga, jakże dobrze znany w historii stosowania na Wschodzie.

Huba (Chaga) jest z natury pasożytem, który rośnie na pęknięciach lub uszkodzonych pniach brzozy, jesionu, klonu, olszyny czy jarzębiny. Jednak to właśnie grzyb zamieszkujący gatunek brzozy (Inonotus obliquus – błyskoporek podkorowy), jest uznawany za przydatny w przetwórstwie zielarskim. W czasie, gdy huba rośnie na drzewie, potrafi wchłonąć wszystkie aktywne właściwości soku brzozowego i dać nam je w bardziej skoncentrowanej i sfermentowanej formie. W efekcie tego procesu brzoza obumiera w ciągu kilku lat, a wzrost chagi jest pełen witalności.

Chaga brzozowa od Biolit Europe 

Badania suchego ekstraktu grzyba chagi w produkcie Biolitu pod nazwą „Huba brzozowa – Chaga” wykazały, że zawiera:

  • kompleks chromogenny – nie mniej niż 40%;
  • związki polifenolowe pod względem kwasu galusowego – nie mniej niż 6%;
  • polisacharydy – nie mniej niż 5%.
     

Składniki produktu to: ekstrakt z owocnika błyskoporka podkorowego – Inonotus obliquus (Ach. ex Pers.), huby brzozowej, chaga, DER 6 : 1, wyciąg bogaty w taksyfolinę – ekstrakt z drewna modrzewia dahurskiego (Larix gmelinii) standaryzowany na 90% dihydrokwercytyny.

Są to bardzo ważne dane dotyczące związków aktywnych przynoszących korzyści po zastosowaniu w naszej diecie huby– chagi, są więc one istotne w trosce o utrzymanie zdrowia. Dodatek wyciągu roślin adaptogennych będzie pomocny w prawidłowym metabolizmie substancji aktywnych grzyba.

Biolit Europe. Kim jesteśmy  

W Polsce Biolit Europe jako prekursor wdraża od ponad 9 lat wiedzę opartą na badaniach nad  roślinnymi adaptogenemi, szeroko już rozwiniętą w bloku wschodnim przez naukowców, profesorów, zasłużonych dla świata medycznego – rodziny zesłańców polskiego pochodzenia, którzy swoje życie poświęcili szlachetnemu celowi – nauce na rzecz zdrowia człowieka. I to właśnie dzięki ich misji i pasji powstała największa w Europie szkoła i bibliografia badań nad adaptogenami europejskimi, bliskimi naszemu genomowi.

Szczęśliwie złożyło się tak, że Matka Ziemia zadbała poprzez adaptogeny o pomyślny proces transformacji człowieka, który zwłaszcza dziś potrzebuje odpowiedniej zdolności do adaptacji. Adaptogeny będą korzystne w każdej diecie a zwłaszcza tej dla utrzymania naszego zdrowego mikrobiomu. Zapytacie dlaczego? Szczególny stan współczesnego świata i spojrzenie w niezbyt odległą przyszłość wymuszają zmianę sposobu myślenia o roli roślin i grzybów w życiu człowieka. Zmienia się człowiek, zmienia się charakter, zmieniają się problemy współczesnej cywilizacji.

Logiczne jest więc, że podejście i sposoby o dbałość i zdrowie człowieka również się zmieniają. 

Człowiek jest w końcu dzieckiem Natury!

Zdjęcie z pól uprawnych Biolitu

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI