Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp

21 sierpnia 2019

Probiotyki a uroda

0 646

Większość mikroorganizmów żyjących we wnętrzu i na powierzchni ludzkiego organizmu jest nieszkodliwa, co więcej, spełniają one niezwykle ważną rolę w jego prawidłowej czynności. Probiotyki są drobnoustrojami, które po wprowadzeniu do organizmu wywierają korzystny wpływ na jego funkcjonowanie.

Ich działanie na przewód pokarmowy znane jest od dawna, a doustna suplementacja stała się nieodłącznym, pomocniczym elementem terapii i profilaktyki wielu chorób nie tylko związanych z przewodem pokarmowym, ale również takich jak wzrost odporności, stany depresyjne czy kwestie urodowe. Choć ta ostatnia kwestia dobroczynności flory bakteryjnej jest początkująca, to już wiele badań potwierdza tę teorię, np. Dr Whitney P. Bowe z SUNY Downstate Medical Center College of Medicine w Brooklynie potwierdza w swoich badaniach potencjalny korzystny wpływ w działaniu na stan skóry w trądziku pospolitym i trądziku różowatym określonych szczepów bakterii probiotycznych.
 


Korzystne działanie doustnych probiotyków na stan skóry ma polegać na ich wpływie na oś ,,jelito-mózg-skóra". Według tego założenia stres oraz spożycie ubogich w błonnik pokarmów powodują nadmierny rozwój w jelitach patogennych bakterii. Osłabia to barierę j...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy