Autor: Aleksandra Chołody

Terapeutka medycyny integralnej, specjalizująca się w zdrowiu kobiet (problemy z płodnością, zaburzone cykle menstruacyjne, endometrioza, policystyczne jajniki), łącząca ze sobą najzdrowsze i najskuteczniejsze techniki leczenia i wspierania zdrowia czerpane z medycyny Wschodniej i Zachodniej, wierząca, że umysł i ciało wzajemnie na siebie oddziałują, psychosomatyk, absolwentka dietetyki, absolwentka dwuletniej szkoły akupunktury, szkoleniowiec. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Terapie TCM w leczeniu endometriozy

Endometrioza – choroba, która dokucza wielu kobietom. Wywołuje nieprzyjemne dolegliwości podczas trwania menstruacji, takie jak poczucie bólu czy ciągnięcia nie tylko w okolicach podbrzusza, a w niektórych przypadkach także odcinka lędźwiowego kręgosłupa, pęcherza moczowego oraz jelit. Choroba, która może też stanąć na drodze spełnienia marzenia o posiadaniu potomka1. Czy można łagodzić jej objawy? Czy da się doprowadzić do pełnej remisji? Czy możliwe jest zajście w ciążę, cierpiąc na nadmiernie gromadzące się endometrium?

Czytaj więcej

Naturalne metody wspierania płodności

Przyszło nam żyć w Europie, w czasach, w których głód i ubóstwo nie są już podstawowym problemem spędzającym sen z powiek społeczeństwa. W czasach, w których nie trzeba obawiać się niespodziewanego ataku dzikiego zwierza, czy braku możliwości wykarmienia potomstwa. W czasach, gdy większość ludzi ma dach nad głową i pracę, a po ulicy nie przemieszczają się oddziały uzbrojonych panów w mundurach. Pomimo to, jedną z trzech głównych przyczyn zachorowań na większość chorób przewlekłych (zaraz obok uwarunkowań genetycznych i niewłaściwego stylu życia) jest stres. Stres, który wywołuje nie tylko zawał mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze czy problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, ale także – problemy z płodnością1.

Czytaj więcej