Autor: Jolanta Nalewaj-Nowak

Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Zdrowia Publicznego - Zarządzania W Opiece Zdrowotnej oraz w Katedrze i Klinice Ginekologii Onkologii, z którego uzyskała tytuł doktora w zakresie biologii medycznej. Ukończyła także Studia Podyplomowe Specjalności Dietetyka i Planowanie Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W 2014 roku otrzymała tytuł dyplomowanego Psychoonkologa. Promotorka racjonalnych diet, pracująca z osobami z chorobami żywieniowo-zależnymi, metabolicznymi, nowotworowymi oraz pomagająca parom starającym się o potomstwo.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przeciwzapalne działanie kurkuminy

Pochodząca z Indii kurkuma jest jedną z najbardziej znanych w kuchni przypraw. Jednak to nie jedyne jej zastosowanie, bowiem można ją wykorzystywać również w medycynie i kosmetyce, a także do różnych obrzędów i ceremonii religijnych. Kurkuma już od setek lat dostarcza światu niezliczonych zastosowań i ogromnych korzyści zdrowotnych.

Czytaj więcej

Dieta i suplementacja w leczeniu kamicy nerkowej

Kamica nerkowa, uważana za jedno z najbardziej bolesnych schorzeń znanych człowiekowi, w krajach uprzemysłowionych rozwija się u około 10–12% populacji, częściej u mężczyzn (13%) niż u kobiet (7%). W ciągu ostatnich kilku dekad częstość występowania kamieni nerkowych wzrosła i pojawiają się one u coraz młodszych ludzi. Skąd jednak się biorą i jak z nimi walczyć?

Czytaj więcej

Naturalne metody wspomagające leczenie sarkoidozy

Sarkoidoza jest chorobą o nieznanej etiologii. Z uwagi na duże zróżnicowanie w zakresie postaci oraz nieswoiste objawy jest trudna do zdiagnozowania. To, jaką przyjmuje postać, determinuje wybór metod terapeutycznych. Postać objawowa najczęściej jest leczona za pomocą środków farmakologicznych. Okazuje się jednak, że naturalne metody wspierające leczenie również mogą być skuteczne.

Czytaj więcej