Autor: Katarzyna Miecznikowska

Na co dzień pracuje jako magister farmacji w jednej z białostockich aptek. Od niedawna edukuje pacjentów poprzez pisanie artykułów. W wolnej chwili lubi poczytać dobry kryminał.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wspomaganie regeneracji skóry, włosów i paznokci za pomocą doustnych wyciągów roślinnych

Kondycja naszej skóry, paznokci oraz włosów to w dużym stopniu odzwierciedlenie tego, co dzieje się wewnątrz organizmu. Na ich stan ma wpływ ogromna liczba czynników zewnętrznych. Oczywiste jest, że najważniejszy jest higieniczny tryb życia oraz pełnowartościowa dieta. Warto jednak również wiedzieć, jakie wyciągi roślinne pomogą nam zachować zdrowy wygląd i świetne samopoczucie.

Czytaj więcej

Właściwości farmakologiczne wyciągu z kory wierzby (Cortex salicis)

Dla osoby, która interesuje się fitoterapią i tajnikami medycyny naturalnej, stosowanie surowca kory wierzby nie jest niczym nowym. Jednak zawsze warto zgłębiać swoją wiedzę na temat poszczególnych gatunków leczniczych, szczególnie o tak szerokim spektrum działania i bogatej historii, która de facto była siłą napędową do intensywnego rozwoju farmakologii na świecie.

Czytaj więcej

Naturalne sposoby leczenia popromiennego zapalenia błony śluzowej jamy ustnej

Mimo dużej świadomości społeczeństwa na temat badań profilaktycznych oraz dostępu do coraz to nowocześniejszych metod leczenia, nowotwory cały czas rujnują zdrowie ogromnej liczby pacjentów. O ile dużo wiemy o zapobieganiu tej choroby, o tyle nasza wiedza na temat pobocznych schorzeń w trakcie terapii oraz jej skutków jest niewielka.

Czytaj więcej