Autor: Michalina Marciniak

Terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, dietetyczka, fitoterapeutka i akupunkturzystka. Pracuje w gabinecie, prowadzi wykłady i kursy z dietetyki medycyny chińskiej i akupunktury.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zastój Qi Wątroby a zespół napięcia przedmiesiączkowego w ujęciu medycyny chińskiej

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (pre menstrual syndrome, PMS) to psychologiczny, behawioralny i fizyczny objaw, który pojawia się pod koniec fazy lutealnej cyklu miesiączkowego i zanika wraz z początkiem miesiączki. Pomiędzy 60% a 80% kobiet w wieku 20–50 lat uskarża się na pewien rodzaj napięć przedmiesiączkowych, aż 25% miesiączkujących zgłasza umiarkowane do ciężkich objawów PMS, a 5% podaje objawy ciężkie wpływające na codzienne życie i utrudniające funkcjonowanie.

Czytaj więcej

Zioła i produkty wzmacniające organizm znane od lat w tradycyjnej medycynie chińskiej – traganek, cytryniec chiński Część II

Ziołolecznictwo i dietetyka tradycyjnej medycyny chińskiej to świetne narzędzie do wspierania zdrowia i wzmacniania organizmu. TCM to medycyna energetyczna i kładzie się w niej duży nacisk na wzmacnianie Qi (energii), Xue (krwi i płynów ciała) oraz Esencji tzw. Jing – ponieważ odpowiednia ilość i jakość tych substancji w ciele jest fundamentem dobrego zdrowia.

Czytaj więcej

Zioła i produkty wzmacniające organizm znane od lat w tradycyjnej medycynie chińskiej – kordyceps Część I

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) od lat służy naturalnemu wspieraniu zdrowia i cieszy się coraz większą popularnością w świecie zachodnim. Obejmuje różne metody terapeutyczne: od terapii dietą, przez ziołolecznictwo, po zabiegi typu akupunktura, bańki, masaże meridianowe, moksę i inne. Dietetyka i ziołolecznictwo zajmują szczególne i bardzo ważne miejsce w TCM, gdyż to, co dostarczamy każdego dnia do naszego organizmu, w dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Czytaj więcej