Autor: Olga Wojciechowska

Msc; Doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, absolwentka Roehampton University w Londynie. Związana z firmą biotechnologiczną genXone, właścicielem badania genetycznego mikrobioty jelitowej NANOBIOME. Dodatkowo, zajmuje się prowadzeniem konsultacji dietetycznych. Zafascynowana mikrobiotą jelitową oraz probiotykami.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Naturalne wsparcie układu krwionośnego w walce ze smogiem – profilaktyka i odbudowa

Od wielu lat temat smogu regularnie wraca do mediów. Szczególnie zimą, gdy bardzo często przekraczane są wszystkie możliwe normy zanieczyszczenia powietrza. Mimo że temat jest nam znany, to czy tak naprawdę wiemy, jak dokładnie smog działa na nasze zdrowie? Czy może on mieć jakiś wpływ na nasz układ krwionośny? Czy da się przed nim uchronić lub w jakiś sposób odbudować nasze ciało po narażeniu na zanieczyszczenia?

Czytaj więcej

Probiotyki w chorobach układu sercowo-naczyniowego – przegląd badań

W ciągu ostatnich kilku dekad obserwuje się gwałtowny wzrost zachorowań na choroby układu sercowo-naczyniowego. Według danych WHO choroby układu krążenia stanowią główną przyczynę zgonów na świecie[1]. W 2019 roku ok. 17,9 milionów ludzi na świecie zmarło z przyczyn kardiologicznych, co stanowiło 32% wszystkich zgonów[2].

Czytaj więcej