Autor: Bożena Żak - Cyran

Dietetyczka i dietoterapeutka

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kuchnia Pięciu Przemian – Zachowaj równowagę z TMCH

Życie to ruch. Podlega ciągłym zmianom. Wiedzieli o tym starożytni Chińczycy. Stworzyli więc model świata, w oparciu o odmienny cykl przemian, który jest też symbolem naszego przemijania.

Czytaj więcej

Dieta przywracająca równowagę cieplną organizmu

W tradycyjnej medycynie chińskiej odpowiednio dobranym pożywieniem i ziołami można rozgrzać wychłodzony organizm lub zrównoważyć nadmiar gorąca. Gdy więc temperatury na dworze nieubłaganie spadają, warto wiedzieć, co jeść i jak przygotowywać potrawy, by przywrócić równowagę cieplną organizmu.

Czytaj więcej

Żywienie i suplementacja kobiety karmiącej

Czas połogu to czas bezwzględnego odpoczynku dla kobiety. W tym czasie ona i dziecko wymagają opieki. To, czego najbardziej potrzebuje młoda mama, to czas, żeby przyzwyczaić się do nowej roli, to serdeczność, opieka i wsparcie ze strony partnera i najbliższych, ale także odpowiednia dieta i suplementacja.

Czytaj więcej

Odżywianie i suplementacja kobiet w ciąży

Ciąża to magiczny czas, kiedy w brzuchu kobiet rozwija się nowe życie. Całe ciało kobiety zmienia się, a rosnący w niej nowy człowiek potrzebuje wszystkiego, co najlepsze, by być zdrowym i silnym. Cóż więc przyszła matka powinna jeść, by sprostać jego wymaganiom?

Czytaj więcej