Autor: Dorota Łapa

Dietetyk, specjalista dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Każdy problem zdrowotny swoich pacjentów stara się rozwiązywać przy pomocy odżywiania, ziół, zabiegów i wszelakich naturalnych środków powiązanych z psychologią czy pracą nad sobą, poszukując uprzednio odpowiedzi dlaczego człowiek zachorował. Założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola w Poznaniu. Absolwentka Kierunku Fizjologia Żywienia Człowieka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Instytucie Avicenny z Francji. Z zawodu jest dietetykiem i pielęgniarką oraz zajmuje się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia poprzez liczne działania edukacyjne. Prowadzi warsztaty oczyszczania organizmu dla osób, które szybko chcą przywrócić równowagę w swoim organizmie.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Akupunktura w infekcjach pęcherza moczowego

Zakażenia układu moczowego stanowią około 40% wszystkich zakażeń szpitalnych i 10–20% poszpitalnych. Szacuje się, że mniej więcej połowa kobiet i 12% mężczyzn doświadcza w życiu epizodu ZUM. U 30–44% kobiet po pierwszym incydencie tej choroby nawrót występuje zwykle w ciągu trzech miesięcy, a u 48% – w ciągu 12 miesięcy1. Okazuje się, że akupunktura stosowana wg sztuki tradycyjnej medycyny chińskiej i jej diagnostyki różnicowej stanowi ważne narzędzie lecznicze.

Czytaj więcej

Naturalne metody detoksykacji – oczyszczanie organizmu z zastosowaniem ziół, diety i zabiegów

Zanieczyszczenie organizmu, toksykacja tkanek, zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej, zakwaszenie. To powszechnie używane określenia zmierzające do oceny stanu organizmu, który choruje. Tak, jak wydaje się, prosta w podejściu do istniejących chorób cywilizacyjnych, myśl przewodnia, zdaje się dawać też proste rozwiązanie, do ich wyleczenia. Bo przecież wystarczy się oczyścić.

Czytaj więcej

Medycyna klasztorna św. Hildegardy jako praktyka naturoterapii stosowana przez wieki

Naturoterapię przez wieki praktykowali medycy będący często mnichami, których pragnieniem było wspieranie człowieka w ratowaniu duszy, mieszkającej w słabym ciele. Przede wszystkim ziołoterapia towarzyszyła klasztornym pomysłom na pomoc chorym. Skąd mnisi czerpali wiedzę o zdrowotnych właściwościach roślin? Wierzyli, że przyroda jest apteką Pana Boga i upewniali się w ich działaniu stosując je.

Czytaj więcej

Lewatywa – naturalna metoda oczyszczania organizmu

Wymioty i biegunka to naturalna reakcja organizmu w sytuacji, gdy jest potrzebne jego oczyszczenie. Zatrucie alkoholem obciążającym wątrobę, wymioty podczas migrenowych bóli głowy czy mdłości po przejedzeniu słodyczami są dostateczną informacją płynącą ze strony organizmu, że ma „nadmiar” czegoś, czego próbuje się pozbyć. Oczywiście, pod względem medycznym na stan, w którym człowiek reaguje takimi objawami, patrzymy jak na patologię. A jednak wiemy, że zarówno wymioty, jak i biegunka bywają zbawienne dla zdrowia człowieka.
 

Czytaj więcej