Dołącz do czytelników
Brak wyników

Naturalna pielęgnacja

22 maja 2018

DODATEK NR (Maj 2018)

Akupunktura estetyczna

0 268

Zdrowe ciało z natury jest piękne. Gdy narządy wewnętrzne pracują we właściwy sposób, przekłada się to na silne, gęste włosy i mocne paznokcie, błyszczącą cerę i napiętą, wolną od zanieczyszczeń i zmian, skórę. Dochodzenie do uzyskania takiego stanu trwa niejednokrotnie wiele lat, dlatego osoby prowadzące zdrowy tryb życia sprawiają wrażenie młodszych i zdrowszych z roku na rok.

Uświadomiony pacjent 

System medycyny chińskiej jasno określa, że stan twarzy – błysk w oku, jasność i kolor skóry, zanieczyszczenia w określonych okolicach, a nawet zmarszczki – to narzędzie diagnostyczne. Dlatego przy stosowaniu akupunktury estetycznej twarzy należałoby wspomóc się odpowiednimi zaleceniami dotyczącymi żywienia oraz punktami akupunkturowymi, znajdującymi się na całym ciele, aby stymulować słabsze narządy u danej osoby. Jeżeli np. zgłosi się do nas pacjentka z opadającymi powiekami i zasinieniem pod oczyma, borykająca się z problemami ze snem – skupienie się na akupunkturze twarzy będzie zabiegiem krótkotrwałym. 

Zalety zabiegów w obrębie twarzy 

Przy pomocy odpowiednio wykonanego zabiegu jesteśmy w stanie w znacznym stopniu opóźnić procesy starzenia, poprawić jędrność oraz kolor skóry. Zmarszczki wyraźnie spłycają się poprzez stymulację komórek do regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Poprzez zwiększenie krążenia wzrasta również ilość tlenu oraz składników odżywczych w tkankach, dzięki czemu twarz wygląda na bardziej zregenerowaną i wypoczętą. Właściwie dobrane punkty dla danej osoby wpływają na rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni mimicznych lub – poprzez stymulację układu nerwowego – pobudzenie nieaktywnych mięśni do pracy. Niesamowicie ważna jest dobra znajomość anatomii oraz palpacja. W obrębie twarzy znajduje się wiele ważnych naczyń krwionośnych, nerwów oraz delikatnych mięśni, które – jeśli zabieg zostanie wykonany niewłaściwie – mogą spowodować wiele niepożądanych reakcji.

Czas trwania zabiegu to około 30–45 minut. Zmiany widoczne są już po 3–5 zabiegach. Zalecane serie to 10–15 zabiegów, które w początkowej fazie (4–6 zabiegów) powinny być wykonywane dwa razy w tygodniu, a w dalszej kolejności raz w tygodniu. 

Nie należy wykonywać zabiegów u kobiet w ciąży, w stanie przemęczenia, przy poważnych chorobach au...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy