Dołącz do czytelników
Brak wyników

Postępowanie w jednostkach chorobowych

17 czerwca 2019

NR 13 (Czerwiec 2019)

Akupunktura estetyczna − działanie odmładzające i ujędrniające

0 1401

Zdrowe ciało z natury jest piękne. Gdy narządy wewnętrzne pracują we właściwy sposób, przekłada się to na silne, gęste włosy i paznokcie, błyszczącą cerę i napiętą skórę, wolną od zanieczyszczeń i zmian. Dochodzenie do uzyskania takiego stanu trwa niejednokrotnie wiele lat i osoby prowadzące zdrowy tryb życia sprawiają wrażenie młodszych i zdrowszych z roku na rok.

Na zdrowie człowieka składają się między innymi właściwy system żywienia, umiarkowana aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, spokojne i bezstresowe relacje z innymi:

POLECAMY

  • posiłki powinny być zróżnicowane, obfitujące w produkty świeże, najlepiej regionalne, dobrane adekwatnie do pory roku oraz do pacjenta. Żywienie nie powinno być monotonne (nawet zdrowe produkty jedzone w nadmiernej ilości mogą szkodzić).
  • poranna gimnastyka pozwoli przyspieszyć perystaltykę jelit, pobudzi mięśnie gładkie do pracy, przez co oczyszczenie jelit spowoduje lepszą jakość i czystość skóry. Rozruch poranny, zastępujący wieczorne treningi, pobudzi również produkcję porannego kortyzolu, a zmniejszy się przez to wieczorny wyrzut hormonów stresu. W związku z tym sen będzie efektywniejszy i bardziej regeneracyjny, a ciało bardziej odżywione.

R e k l a m a

  • kontrola i regulacja cyklu dobowego – sen między 23:00 a 3:00 odżywiać będzie Wątrobę i Pęcherzyk Żółciowy – pozwoli to organizmowi zregenerować się. Dzięki chodzeniu spać przed 23:00 pozwalamy wejść Yang do środka naszego ciała i odżywić nasze komórki zewnętrzne, dzięki czemu skóra będzie wolna od wyprysków oraz swędzących plam i egzem.
  • umiejętność radzenia sobie ze stresem, poprawne relacje z otoczeniem, znajomymi, satysfakcjonująca praca, życie rodzinne, pasje i zainteresowania – są to niezbędne aspekty do odczucia szczęścia i satysfakcji. Odzwierciedli się to przez błysk w oczach i zbalansowane napięcia mięśniowo-powięziowe na twarzy. U takich pacjentów zmarszczki i bruzdy na twarzy zawsze będą mniejsze i płytsze.
  • regularna zmiana klimatu na taki, który oferuje mniejszą ilość toksyn w powietrzu i wodzie.

Ponadto stosuje się wiele technik stymulacji ciała, które aktywizują i dzięki temu przywracają właściwy rytm pracy narządów. Są to między innymi masaże...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy