Autor: Honorata Dziel

Założycielka Wielkopolskiego Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu. Fizjoterapeutka, terapeuta medycyny chińskiej,akupunkturzystka, terapeutka wisceralna, szkoleniowiec Mauricz Training Center i IFAA, coach, instruktor pływania.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przyczyny występowania, zapobieganie i leczenie refluksu żołądkowego

Na co dzień pacjenci zgłaszające się do mnie na terapię osoby charakteryzują się wieloma objawami, które należy połączyć w jedną całość. Charakterystyczne u wielu pacjentów są problemy z wypróżnieniami, wzdęcia, zgaga, ucisk w klatce piersiowej, nerwowość, bezsenność, rozregulowanie miesiączek, problem z zajściem w ciążę, zaburzenia hormonalne, etc. Spora część z tych problemów znajduje wspólny mianownik w zaburzeniach funkcji układu pokarmowego.

Czytaj więcej

Zastosowanie akupunktury w mózgowym porażeniu dziecięcym

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) inaczej nazywane chorobą Little'a, od nazwiska angielskiego lekarza – Williama Johna Little'a, który zajmował się obszernymi badaniami dzieci dotkniętych tą chorobą na początku XIX wieku. Pierwsze zapiski na temat choroby można znaleźć już u Hipokratesa w V w. p.n.e. Aktualnie nazywana również chorobą „bez definicji”, ze względu na szereg różnych objawów, zaburzeń, syndromów i stopnia ich zaawansowania.

Czytaj więcej

Zastosowanie akupunktury w anoreksji

Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) jest jednym z zaburzeń odżywiania i charakteryzuje się niską masą ciała, brakiem odpowiedniego odżywienia, czasem atrofią mięśniową, strachem przed przybraniem na wadze oraz zaburzeniem w postrzeganiu prawidłowej struktury ciała.

Czytaj więcej

Akupunktura estetyczna − działanie odmładzające i ujędrniające

Zdrowe ciało z natury jest piękne. Gdy narządy wewnętrzne pracują we właściwy sposób, przekłada się to na silne, gęste włosy i paznokcie, błyszczącą cerę i napiętą skórę, wolną od zanieczyszczeń i zmian. Dochodzenie do uzyskania takiego stanu trwa niejednokrotnie wiele lat i osoby prowadzące zdrowy tryb życia sprawiają wrażenie młodszych i zdrowszych z roku na rok.

Czytaj więcej

Akupunktura w terapii bezsenności

Bezsenność jest jednym z problemów, z którym boryka się znaczna część naszego społeczeństwa. Pacjenci zmagający się z nią, zmęczeni niedziałającymi metodami leczenia serwowanymi przez medycynę konwencjonalną, coraz częściej szukają pomocy u terapeutów zajmujących się akupunkturą oraz szeroko rozumianymi terapiami naturalnymi.

Czytaj więcej

Akupunktura w regulacji libido u mężczyzn

Temat męskiej aktywności seksualnej, impotencji i fizjologii męskich narządów rozrodczych z reguły owiany jest tajemnicą, obudowany masą napięć psychoemocjonalnych. Mężczyźni z reguły boją się podjąć rozmowy na temat swoich męskich problemów. Tymczasem w ich rozwiązaniu mogą pomóc akupunktura, tradycyjna medycyna chińska, ziołolecznictwo czy ćwiczenia.

Czytaj więcej

Akupunktura w łagodzeniu objawów menopauzy

Menopauza dotyka przede wszystkim pań między 45. a 55. rokiem życia, a u około 1 % kobiet na świecie miesiączka zanika jeszcze przed 40. rokiem życia. Procesowi temu towarzyszą przykre dolegliwości, które można skutecznie niwelować przy pomocy terapii naturalnych, w tym akupunktury. Co to jednak właściwie jest menopauza?

Czytaj więcej

Akupunktura w stanach ostrych

Za stan ostry uważa się dolegliwości, które pojawiły się niespodziewanie, nie były związane z wcześniej występującymi jednostkami chorobowymi i stanami przewlekłymi u danego pacjenta. Jest on najczęściej następstwem urazu, nagłego silnego stresu, zatrucia czy ekspozycji na niekorzystne czynniki środowiskowe. Medycyna chińska dysponuje metodami w celu radzenia sobie z takimi dolegliwościami.

Czytaj więcej

Akupunktura w terapii udaru mózgu

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że do normalnego funkcjonowania niezbędna jest prawidłowa praca mózgu. Jest jednak szereg czynników, które mogą ją zakłócać – jednym z nich jest udar, którego bezpośrednią przyczyną jest zaburzenie krążenia mózgowego. Warto więc wiedzieć, na czym polega terapia z wykorzystaniem akupunktury w przypadku udaru i jakie długotrwałe efekty może przynieść.

Czytaj więcej