Dołącz do czytelników
Brak wyników

Naturalna pielęgnacja

28 maja 2018

DODATEK NR (Maj 2018)

Naturalne metody walki z cellulitem

0 285

Cellulit od wielu lat jest przyczyną kompleksów kobiet na całym świecie. Problem cellulitu dotyka już do 98% populacji żeńskiej, w tym także nastoletnie dziewczęta. W mniejszym stopniu, aczkolwiek coraz bardziej zauważalnie, zaczyna dotyczyć także mężczyzn. Jak sobie z nim radzić w warunkach domowych?

Peeling to podstawa 

Peeling ciała to pierwszy etap zabiegu antycellulitowego. Ma za zadanie usunąć zrogowaciały naskórek, pobudzić mikrokrążenie oraz zmiękczyć skórę Peeling może być zarówno drobno-, jak i gruboziarnisty. Drobnoziarniste są zalecane przy skórach cienkich, wrażliwych, delikatnych, z widocznymi żylakami, gdyż nie będą one podrażniały skóry oraz nie przyczynią się do pogorszenia stanu naczyń krwionośnych. Będą one idealne na początkowe stadia cellulitu. Peelingi gruboziarniste polecane są natomiast w późniejszych fazach kiedy występuje już szara skóra, z widocznymi zagłębieniami i grudkami tłuszczu. Skóry takie można peelingować intensywniej, gdyż jest mniejsze ryzyko podrażnień, a mocny peeling będzie pobudzał krążenie i dzięki temu wspomagał odprowadzanie toksyn z organizmu.

W domowych warunkach można zastosować np.:

  • Peeling z soli morskiej: jeden z najlepszych domowych sposobów na cellulit. Wystarczy na zwilżone wcześniej ciepłą wodą ciało nałożyć i wmasować garść soli morskiej w obszar dotknięty cellulitem, po czym przemyć skórę na zmianę ciepłą i chłodną wodą. Nie należy się przejmować swędzeniem skóry, gdyż jest to reakcja naturalna. Oczywiście, tego rodzaju peelingu nie stosuje się na skórę podrażnioną i bezpośrednio po depilacji.
  • Peeling cukrowy: bardzo efektywne jest połączenie białego lub brązowego cukru z miodem i olejem, np. z pestek winogron. Tak powstałą papkę wciera się w zwilżoną skórę objętą cellulitem. Peeling cukrowy łagodzi podrażnienia, dlatego dedykowany jest przede wszystkim osobom o skórze suchej i wrażliwej.
  • Fusy z kawy: regularnie stosowana mieszanka zmielonej kawy z oliwką do masażu lub balsamem do ciała sprawi, że skóra będzie coraz gładsza i mocniejsza. Masę tą wciera się w obszary dotknięte cellulitem. Następnie po zmyciu skóry ciepłą wodą nakłada się krem lub balsam o działaniu ujędrniającym.

W walce z cellulitem dużą rolę odgrywają też 

kąpiele prozdrowotne, a konkretnie stosowane naprzemiennie prysznice dwa razy dziennie – rano i wieczorem, z użyciem ciepłej i chłodnej wody. Ujędrniają one i wygładzają skórę.
Dobre efekty przynosi również body wrapping, czyli szczelne zawijanie ciała. Zabieg ten polega na nałożeniu preparatu wyszczuplającego na partie ciała zagrożone cellulitem i z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a następnie owinięciu ich folią spożywczą. Na folię zakłada się obcisłe spodnie i bluzkę na ok. 30 minut. Celem body wrappingu jest bezpośrednie odchudzenie wybranych partii ciała. Ważnym...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy