Uzdrawianie przez świadomość. Rozmowa z dr Michelle LaMasa Dawson

Wywiad

Z tego wywiadu dowiesz się:

- Jak dzięki świadomości wpływać na swoje życie i zdrowie
- Jak znaleźć spokój w złożonych sytuacjach życiowych
- IWW jest jedyną placówką, certyfikowaną do nauczania metody Recall Healing® / Totalna Biologia® w Polsce.

Dr Michelle LaMasa Dawson: Dyrektor Generalny Recall Healing® USA i współtwórczyni wraz z dr Gilbertem Renaud Recall Healing® International Institute. Członkini Naukowej Rady Doradczej Recall Healing International. Obroniła pracę doktorską z Mind-Body Medicine na Uniwersytecie Saybrook. Adiunkt w Academy for Comprehensive Integrative Medicine i w kilku college’ach i uniwersytetach.

POLECAMY

W Polsce współpracuje z IWW International Institute of Valeology prowadząc szkolenia Recall Healing® / Totalnej Biologii® w Szkole Totalnej Biologii IWW.

Zmiany w życiu zależą w 80% od świadomości, a 20% od tego, co robimy z tym, co sobie uświadomimy. 

R e k l a m a

Katarzyna Wielowiejska: Na czym polega istota metody Totalna Biologia® / Recall Healing® i czym różni się od psychoterapii?

Michelle LaMasa Dawson: Głównym modelem zastosowanym w tej metodzie jest związek mózgu z ciałem. W klasycznej psychoterapii osoba przychodzi na sesję i aby rozwiązać pewien problem, opowiada o tym, co ją  martwi. W Recall Healing® wykorzystujemy to, co mówi nam ciało lub niektóre zachowania, aby zrozumieć, co naprawdę się dzieje. Bardzo skrupulatnie rozpatrujemy linię czasu klienta zwaną „Linią Życia”. Kiedy w życiu człowieka ma miejsce jakieś wydarzenie, można na jego podstawie ustalić wzorzec, który tu zadziałał. Znajdujemy to, co głęboko ukryte, odkrywamy „zaprogramowany cel” człowieka, który w Totalnej Biologii nazywamy „Projektem Celem”.

Analizujemy wydarzenia, które miały miejsce w życiu matki i ojca na 9 miesięcy przed poczęciem - ta informacja jest przechowywana w komórce jajowej kobiety i w nasieniu ojca. Następnie badamy moment poczęcia, okres ciąży, narodziny i pierwszy rok życia dziecka. Wszystko to tworzy przesłankę programu, który nosimy w sobie przez całe życie.

Następnie zanurzamy się jeszcze głębiej i patrzymy na losy naszych przodków. Ważną rolę odgrywa obecność poronień i aborcji, martwych dzieci, bliźniaków, dzieci z pierwszego małżeństwa rodziców itp. Zaczynamy dostrzegać i rozumieć  „czyimi” i jakimi niedokończonymi sprawami żyjemy w danej chwili. Kiedy to przepracujemy, zaczynamy czuć ulgę. Zaczynamy bardziej ufać sobie. Rozumiemy, że cały wszechświat jest matematycznie spójny i szukamy pewnych wzorów, które stale się pojawiają.

Z małych kawałków, tworzymy wielką „układankę- puzzle” ludzkiego życia, która pomaga świadomie odnosić się do wszystkiego, co się dzieje oraz  podejmować trafniejsze i „zdrowsze” decyzje.

Metoda Recall Healing® w niektórych przypadkach już po 1-2 sesjach przyczynia się do  radykalnej zmiany ludzkiego życia. 

K.W.: Jak podnieść poziom świadomości w życiu codziennym?
M.L.D.: Doskonale pomagają ćwiczenia z wybaczaniem. Zbuduj swoją „Linię Życia”, przeanalizuj ją i zdaj sobie sprawę, jakie zdarzenia są powtarzającymi się wzorcami. Rzeczywiście, zmiany w życiu zależą w 80% od świadomości, a 20% od tego, co robimy z tą świadomością. Co więcej, czasami zdarza się, że wystarcza te 80%.

Kolejnym krokiem jest wzięcie 100% odpowiedzialności. Weź na siebie odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się w twoim życiu. Zamiast odpowiadać gniewem na gniew, agresją na agresję, wyjdź naprzeciw nich z miłością, wybaczeniem, wdzięcznością i współczuciem dla siebie i innych.

K.W.: Jak wzbudzić w sobie wdzięczność, miłość, przebaczenie?
M.L.D.: Tylko ćwiczeniami, praktyką. Im lepiej człowiek rozumie, że nie żyje sam i nie sam idzie przez życie, ale że niesie w sobie wiele niedokończonych spraw swojej rodziny i przodków, tym bardziej harmonijnie przejawiają się w nim pozytywne  cechy.

Nic nie dzieje się przypadkiem. Nawet jeśli nie wiemy dokładnie, jaki rodzaj relacji panował między naszymi rodzicami, kiedy przyszliśmy na świat, można to sobie uzmysłowić. Staje się to zrozumiałe,kiedy spojrzymy na okres, w którym uniezależniliśmy się od naszych rodziców i opuściliśmy rodzinny dom. Faktem jest, że pierwszy rok naszego niezależnego życia poza domem rodzicielskim jest bezpośrednim odzwierciedleniem tego, co wydarzyło się po naszym urodzeniu, w pierwszym roku życia.

Żyjemy w przekonaniu, że sami wybieramy swoją drogę życia, ale tak naprawdę kierujemy się wzorcami, które pojawiły się dużo wcześniej. 

Podnosząc swoją świadomość i akceptując te wzorce, można wiele zmienić w dość krótkim czasie. Kiedy terapeuci zaczynają stosować Recall Healing® / Totalną Biologię®, ich praca staje się lepsza i bardziej efektywna. Dostają praktyczne narzędzia do pracy z głęboko ukrytymi emocjami, które nieuświadomione, zza kurtyny „sterują” naszym życiem.

K.W. Co z moim życiem mają wspólnego przodkowie?
M.L.D.: Problemy lub trudności, z którymi borykali się twoi przodkowie, są częścią twojego pierwotnego potencjału genetycznego i przejawiają się w twoim życiu codziennym. Podobnie jak światło księżyca, ta metoda oświetla twoją ukrytą w ciemności ścieżkę.

K.W. Czy dzięki Systemowej Psychosomatycznej Terapii Recall Healing®/ Totalna Biologia® Uzdrawianie przez świadomość można wpływać na narodziny dzieci?
M.L.D. Wszystko, co pojawia się w naszym życiu, na przykład niezdolność do poczęcia dziecka, jest „biologicznym rozwiązaniem” problemu/konfliktu. Jest to najlepsza odpowiedź twojego mózgu na fakt, że rodzina musi rozwiązać problem. Musisz zrozumieć, dlaczego niemożność poczęcia dziecka była najlepszym rozwiązaniem twojego mózgu. Należy przyjrzeć się temu, co wydarzyło się między matką a ojcem, między babcią a dziadkiem, między prababcią i pradziadkiem. Musisz spróbować uzyskać jak najwięcej informacji na ten temat i wyraźnie to sobie uświadomić. Pomoże to „oczyścić drogę” pojawienia się dziecka.

K.W. Czy dolegliwości fizyczne można wyleczyć poprzez uświadomienie sobie traumy z przeszłości?
Nigdy nie sprzeciwiamy się leczeniu ani medycynie akademickiej. Naszym głównym zadaniem jest pomóc człowiekowi zrozumieć, dlaczego pojawiła się taka diagnoza i puścić ten program. Natychmiastowe uzdrowienie nie zawsze następuje, ale sytuacja się zmienia na lepsze. Wizja pełnego obrazu pomaga rozładować napięcie - sytuacja przestaje nas przytłaczać, a ponowna trauma nie występuje.

K.W. Dziękuję serdecznie za rozmowę
M.L.D. Dziękuję

Ćwiczenie praktyczne:  „Uścisk motyla”

Motyl jest symbolem transformacji. Ta technika pomaga znaleźć spokój w złożonych sytuacjach życiowych. Stań w wygodnej pozycji i delikatnie oklepuj bicepsy obu ramion na zmianę, jakby twoje ręce były skrzydłami motyla. To wywołuje efekt „przepływu” i „zakotwiczenia”.

Wyobraź sobie swoją sytuację i powiedz: „Pomimo tego, że jestem bardzo zły/a na tę sytuację lub ta sytuacja bardzo mnie boli, w pełni kocham i akceptuję siebie. Wybaczam sobie z głębi serca, ponieważ zawsze robię, co w mojej mocy, a z  zasobami, które posiadam, nie muszę już nosić tego w ciele, nie muszę z tego powodu umierać. Zdecydowałem/am się odpuścić, aby móc żyć pełnią życia”.

Weź głęboki oddech, zrób wydech i uwolnij sytuację.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI