Dołącz do czytelników
Brak wyników

Polecamy

17 kwietnia 2019

Zdrowe jelita, zdrowy człowiek!

0 1038

Jelita w organizmie człowieka to tzw. „drugi mózg”, są one centrum naszego ciała, zatem sprawnie działające prowadzą do solidnego zdrowia na wszystkich poziomach: fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. W samych tylko jelitach znajduje się 100 mln komórek nerwowych. Ich działanie wpływa na nasz nastrój, odgrywa kluczową rolę przy zachorowaniach na depresję, autyzm czy chorobę Alzheimera. Warto wiedzieć, że jelito jest tak zdrowe jak wyhodowany w nim mikrobiom. Tryliony różnych bakterii, które żyją w tym mikrobiomie, są zarówno przyjazne, jak i nieprzyjazne. Ich wzajemny stosunek zadecyduje o zdrowiu albo chorobie. Niestety w naszym środowisku istnieje wiele wrogów żywych, przyjaznych bakterii. Jest to m.in.: zanieczyszczona, wysoce przetworzona żywność, antybiotyki, chemioterapia i inne leki, toksyny środowiskowe oraz przede wszystkim długotrwały STRES.

R e k l a m a 

Jak odpowiednio zadbać o nasze jelita i tym samym o zdrowie całego organizmu?

KROK 1: Oczyścić jelito cienkie i jelito grube

KROK 2: Odbudować naturalną florę bakteryjne

KROK 3: Zadbać o odpowiednią higienę duszy i ciała

W pierwszej kolejności należy oczyścić jelita z tworzącego się przez lata szkodliwego osadu (tzw. biofilmu). Patogeny biofilmu składają się ze szkodliwych bakterii, metali ciężkich i innych toksyn środowiskowych. Złe bakterie biofilmu utwardzane są wapniem, tworząc bardziej nieprzenikalną warstwę. Biofilm upośledza funkcjonowanie kosmków jelitowych, które znajdują się na całej powierzchni jelita cienkiego i ogrywają jedną z głównych ról we wchłanianiu składników odżywczych, przede wszystkim białek, tłuszczów i węglowodanów. Ten szkodliwy osad wysusza zdrową warstwę śluzową, powodując powstawanie stanów zapalnych. W rezultacie powstaje zespół nieszczelnego jelita, a nasz organizm zamiast wchłaniać składniki odżywcze przez ściany jelit, wchłania toksyny. Oznacza to, że tworzenie się biofilmu stanowi podstawę dla rozwoju zespołu nieszczelnego jelita. Warto wiedzieć, że zaburzona praca jelit to zmniejszone wydzielanie enzymów. Pamiętajmy, że żaden proces fizjologiczny nie zajdzie bez udziału enzymów - ich rola w organizmie jest ogromna i każdy enzym ma swoją funkcję. Gdy ilość enzymów trawiennych nie jest wystarczająca, spożywane przez nas jedzenie nie zostanie odpowiednio strawione, a wartości odżywcze nie zostaną przyswojone. Dlatego tak ważne jest przywrócenie prawidłowej pracy jelit!

  

Regeneracja jelit

Nasz produkt - DARM DETOX - dzięki sfermentowanym włóknom kory drzewa palmowego i mące z okry jest w stanie usunąć z jelita grubego i cienkiego ten niebezpieczny dla zdrowia osad, w sposób bezinwazyjny i bezbolesny. DARM DETOX nie zawiera żadnych składników, które uszkadzają ściany jelit. Ma on właściwości nawilżające, co pozwala na przywrócenie podstawowych - zdrowych - funkcji naszym organom. W przeciwieństwie do innych metod oczyszczania jelit, dzięki DARM DETOX możemy pozbyć się tego niezwykle szkodliwego biofilmu bez dotykania czy uszkadzania zdrowej błony śluzowej!

Następnym produktem mającym zbawienny wpływ na nasze jelita jest GLOBALIUM ZEOLITH 100% KLINOPTILOLITH - Wyrób Medyczny. Ten wyjątkowy w swoim działaniu minerał wulkaniczny został aktywowany najnowszą metodą PMA-Zeolith (Panaceo Mikro Aktywacja) - wzmacniając swoje właściwości adsorpcyjne. Nienaruszona wyściółka jelita (śluzówka) jest ważną barierą ochronną przed szkodliwymi substancjami i ich przenikaniem do krwiobiegu. Okazało się, że GLOBALIUM ZEOLITH wzmacnia fizjologiczną funkcję ściany jelita, a tym samym barierę ochronną organizmu przed obcymi substancjami.

Klinoptylolit wykazuje najlepsze właściwości adsorpcyjne spośród wszystkich minerałów ze względu na swoją mikroporowatą strukturę - zaliczany jest do tzw. sit molekularnych - zawiera otwarte puste przestrzenie w postaci klatek i kanalików. Klatki te adsorbować mogą różne substancje, dzięki temu klinoptylolit działa jak gąbka w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Jednocześnie cenne kationy są uwalniane i dostarczane do organizmu, takie jak K+, Na+, Ca2+, Mg2+. Mechanizm kationowymienny polega na wchłanianiu kationów metali ciężkich (Cd2+, Hg2+, Fe2+, Pb2+, Cu2+, Nh4+) i radioaktywnych kationów (np. Cs+, Sr2+) z treści pokarmowej (substancje te są następnie wydalane w sposób naturalny przez układ trawienny), przy jednoczesnym zachowaniu pierwiastków śladowych i witamin. GLOBALIUM ZEOLITH ​​działa bezpośrednio w przewodzie żołądkowo-jelitowym, ponieważ nie wchłania się do krwiobiegu. Ponadt...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy