Dołącz do czytelników
Brak wyników

Polecamy

29 kwietnia 2019

Czas na detoks!

Świat pędzi do przodu, a my wraz z nim, często z braku czasu zapominając o potrzebach naszego organizmu. Nieunikniony stres, siedzący tryb życia, zatrute powietrze, a na dodatek zła dieta, bogata w przetworzone produkty oraz zawarte w nich „E” – wszystko to sprawia, że nasz organizm sam nie potrafi samodzielnie oczyścić się z toksyn oraz złogów, tym samym wywołując kolejne problemy zdrowotne.

Depresja, zmęczenie, brak energii, kandydoza, pasożyty, zaburzenia trawienia, przybieranie na wadze, problemy skórne, dolegliwości wątroby czy nerek  odpowiedzialnych za odtruwanie organizmu, dotykają coraz więcej osób.

Farmakologia, która – wydawałoby się – zna odpowiedź na każdy z naszych problemów, często pomaga na jedno, szkodząc drugiemu. Na szczęście, coraz więcej sięgamy do natury – po zioła, kiszonki, własnej roboty syropy na przeziębienie, babcine przepisy na gorączkę czy grypę. Ważne jest, aby zdrowa, zbilansowana dieta uzupełniana była regularnie przez zioła oraz suplementy mające na celu w pierwszej kolejności zniwelować problemy zdrowotne oraz oczyścić organizm.

Sposobów na oczyszczenie organizmu jest wiele – od restrykcyjnych diet, poprzez głodówki, po metody bardziej inwazyjne, takie jak mechaniczne oczyszczanie jelit ze złogów (zanim zdecydujesz się na tę metodę, sprawdź przeciwwskazania!). Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zmiana nawyków żywieniowych.

Zmianę nawyków żywieniowych najlepiej zacząć od świadomego wybierania produktów spożywczych oraz czytania etykiet, a także ograniczenia cukru, białej mąki, mleka, czerwonego mięsa, alkoholu i kolorowych napojów. Zadbać natomiast należy o dostarczenie do organizmu warzyw i owoców (pamiętając o dokładnym ich umyciu, np. w roztworze z sody i octu jabłkowego), kaszy – szczególnie jaglanej, naturalnych soków owocowych i warzywnych, wody, zielonej herbaty oraz ziół.

Wody – chociaż stanowi rozwiązanie wielu naszych problemów – nadal pijemy zdecydowanie za mało. A to właśnie ona powinna stanowić pierwszy krok w walce o zdrowy, pozbawiony toksyn i szkodliwych metabolicznych pozostałości organizm.

Drugim krokiem jest dieta bogata w błonnik (warzywa i owoce), która pozwoli na regularne oczyszczan...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy