Autor: Justyna Posłuszna

Specjalistka z zakresu biologii molekularnej, konsultant ds. zdrowia w Poradni Medycyny Żywienia Medfood

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Telomery a długość życia

Każdy z nas chciałby się cieszyć długim życiem w zdrowiu. Już w wieku 40 lat możemy zaobserwować różnice w tempie starzenia się swoich rówieśników. Procesy starzenia są nieuniknione, jednak to w jakim tempie będą one zachodziły, zależy w dużej mierze od stylu życia. Epigenetyka to nauka o tym, w jaki sposób nasze środowisko wpływa na aktywność genów. Jednym z czynników decydujących o tempie starzenia się naszych komórek są telomery, a raczej tempo ich skracania.

Czytaj więcej

Dieta ketogeniczna w chorobach nowotworowych

Nowotwory to plaga XXI wieku – szacuje się, że w Polsce każdego roku umiera z ich powodu około 100 tysięcy osób. Statystyki są przerażające, gdyż większość zgonów dotyczy nawrotów choroby i śmierci z powodu przerzutów. Leczenie konwencjonalne rzadko daje gwarancję całkowitej i długotrwałej remisji. Uzupełnienie leczenia o terapie naturalne jest więc niezbędne, aby przywrócić zdrowie.

Czytaj więcej

Rak jako efekt zaburzeń metabolicznych

Choroby nowotworowe to plaga dzisiejszych czasów. Zachorowalność z roku na rok rośnie. Statystyki mogą przerazić – na całym świecie na raka umiera około 8 mln osób rocznie. Warto więc wiedzieć, co jest jego przyczyną i jak można z nim walczyć.

Czytaj więcej