Dział: Mykoterapia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trametes versicolor (L.) Loyd – wrośniak różnobarwny

Trametes versicolor (L.) Loyd – wrośniak różnobarwny jest kosmopolitycznym grzybem nadrewnowym z rodziny Polyporaceae (żagwiowate). Jest gatunkiem saprotroficznym wywołującym na zaatakowanym drewnie tzw. zgniliznę białą, czyli chemiczny rozkład ścian komórkowych drewna, objawiający się postępującym rozpadem tkanek, zmianą właściwości drewna oraz jego barwy na białą.

Czytaj więcej

Moc grzybów funkcjonalnych: eksploracja ich transformacyjnego wpływu na zdrowie psychiczne

Zróżnicowana grupa grzybów znana z potężnych właściwości leczniczych zyskuje w ostatnich latach coraz większe uznanie, m.in. ze względu na istotne oddziaływanie na zdrowie psychiczne i ogólne dobre samopoczucie. Te niezwykłe grzyby, czczone w tradycyjnych praktykach leczniczych od wieków, teraz przyciągają uwagę współczesnej nauki.

Czytaj więcej

Inonotus obliquus (chaga) gatunek o udokumentowanych właściwościach leczniczych czy jedynie stosowany zwyczajowo w medycynie ludowej?

Inonotus obliquus (Ach. ex Pers.) Piłat, to gatunek z rodziny Hymenochaetaceae, jest tradycyjnie znany pod nazwą: chaga, czyreń ogniowy, czernidło, czerniak brzozy, czarcie oko. Pasożytuje na drzewach, jako pokolenie bezpłciowe i rzadziej płciowe.

Czytaj więcej