Dział: Zanieczyszczenie i oczyszczanie organizmu

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Detoksykacja – czego i w jakim celu?

Znane, krótkie i trafne przysłowie mówi – „zasadniczo przyczyny chorób są dwie – nadmiary i niedobory”. Jeśli nadmiar – wystarczy go usunąć, jeśli niedobór – uzupełnić. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z tym, co będzie stanowiło przedmiot cyklu rozważań, czyli z detoksykacją. W drugim – z suplementacją, której owe rozważania, z małymi wyjątkami, nie obejmą.

Czytaj więcej

Jak usunąć metale ciężkie

Zanieczyszczenie środowiska metalami ciężkimi jest jednym z ważniejszych zagrożeń dla zdrowia ludzi. Do organizmu człowieka metale ciężkie dostają się przez skórę i powietrze, a przede wszystkim wraz z produktami roślinnymi i zwierzęcymi. Czy są naturalne metody na usunięcie tych toksycznych pierwiastków z organizmu?
 

Czytaj więcej

Wpływ metali ciężkich na organizm człowieka

Metale ciężkie występują w przyrodzie w stanie naturalnym. Kwaśne deszcze wspomagają ich przemieszczanie się z gleby do płodów rolnych. Obecne są więc w naszym pożywieniu, a także w wodzie i powietrzu.
 

Czytaj więcej

Zakwaszenie – mit czy powód do obaw

Czy kiedykolwiek słyszeliście o zakwaszeniu organizmu? Na wielu portalach internetowych czy w reklamach ostatnimi czasy prym wiodą informacje na temat diet i substancji odkwaszających organizm. W medycynie jednak termin „zakwaszenie” po prostu nie istnieje.
 

Czytaj więcej