Autor: Alicja Brodowiak

Dietetyk i szkoleniowiec w zakresie nietolerancji pokarmowych i mikroflory jelit oraz prowadzenia dietetycznego dla dzieci z autyzmem. Działa również w oparciu o wiedzę z medycyny mitochondrialnej. Prowadzi też wykłady z zakresu dietetyki w kontekście odchudzania, jak również dietetyki klinicznej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Prewencja w kontekście koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19

W stosunku do koronawirusów i obecnie szalejącego na świecie Sars-CoV-2 nie jesteśmy zupełnie bezsilni. Pierwszą linią naszej obrony jest zwiększenie naszej odporności humoralnej oraz przestrzeganie środków ostrożności i higieny. Częste mycie rąk, zwłaszcza po kontakcie z różnymi powierzchniami, uważność w toaletach, odkażanie telefonów, niedotykanie klamek, niepodawanie ręki na przywitanie czy niecałowanie w policzek, płacenie kartą zamiast gotówką, to wszystko są środki ostrożności.

Czytaj więcej

Wlewy z kurkuminy w leczeniu onkologicznym

Większość z nas kurkumę kojarzy jedynie jako pochodzącą z Indii przyprawę. Tymczasem jeden z jej składników – kurkumina – wykazuje szereg zalet prozdrowotnych: działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo, antyoksydacyjnie i przeciwnowotworowo.

Czytaj więcej

Wlewy dożylne

Terapia witaminowa metodą wlewu dożylnego jest ostatnio bardzo modna. Nie jest to wymysł ostatnich lat, lecz do tej pory były to drogie terapie przeznaczone dla wąskiego grona celebrytów i zawodowych sportowców. Obecnie metody iniekcji dożylnych są dostępne dla wielu pacjentów z objawami i chorobami o szerokiej etiologii.

Czytaj więcej

Dietoterapia dzieci z ADHD

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej ADHD (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder) jest jednym z najczęstszych rozpoznań stawianych w psychiatrii dzieci i młodzieży. Na świecie znany jest już od ponad 145 lat, jednak dopiero w 1973 roku dr Benjamin Feingold wysunął hipotezę o związkach nadpobudliwości z alergią pokarmową. Chodziło tu głównie o sztuczne dodatki do żywności.

Czytaj więcej

Jak usunąć metale ciężkie

Zanieczyszczenie środowiska metalami ciężkimi jest jednym z ważniejszych zagrożeń dla zdrowia ludzi. Do organizmu człowieka metale ciężkie dostają się przez skórę i powietrze, a przede wszystkim wraz z produktami roślinnymi i zwierzęcymi. Czy są naturalne metody na usunięcie tych toksycznych pierwiastków z organizmu?
 

Czytaj więcej

Choroby pasożytnicze

Pasożyty są bardzo rozpowszechnione w przyrodzie. W Polsce w porównaniu z innymi krajami występuje niewiele rodzajów pasożytów, a mimo to jednak stwarzają one poważne niebezpieczeństwo dla ludzkości. Wielka liczba pasożytów ludzkich żyje kosztem organizmu człowieka1 doprowadzając go do wyniszczenia fizycznego, a niekiedy nawet do śmierci.
 

Czytaj więcej