Detoksykacja – czego i w jakim celu?

Zanieczyszczenie i oczyszczanie organizmu

Znane, krótkie i trafne przysłowie mówi – „zasadniczo przyczyny chorób są dwie – nadmiary i niedobory”. Jeśli nadmiar – wystarczy go usunąć, jeśli niedobór – uzupełnić. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z tym, co będzie stanowiło przedmiot cyklu rozważań, czyli z detoksykacją. W drugim – z suplementacją, której owe rozważania, z małymi wyjątkami, nie obejmą.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy organizm możesam się zatruwać?
  • Co zanieczyszczaorganizm od zewnątrz?
  • Jak ważne sąemocje i myśli podczasdetoksykacji organizmu?

Cóż zatem może stanowić rzeczony nadmiar, co może organizm obciążać na tyle, że zaburza funkcjonowanie jegomechanizmów? Bo wyjaśnienia i doprecyzowania wymaga najpierw przedmiot rozważań, tym bardziej że niejasności na tym polu istnieje bez liku, łącznie z podważeniem zasadności potrzeby jakiejkolwiek detoksykacji. Jednak jeśli spojrzymy, po prostu, na samą fizjologię organizmu, bez trudu zauważymy, że pewne organy proces eliminacji mają wpisany w istotę swojego funkcjonowania – jelito, wątroba, nerki, oskrzela, skóra… A czymże jest stan zapalny i gorączka jak nie próbą usunięcia przez organizm pewnych substancji i patogenów?

POLECAMY

SAMOOCZYSZCZAJĄCY SIĘ SYSTEM

Skoro takie działanie wykazuje nasza „oryginalna fizjologia”, to może istnieją sytuacje, w których obciążenie jest większe i różnego typu niepożądane substancje i mikroorganizmy, zamiast zostać wydalone, są deponowane w różnych tkankach, zaburzając ich optymalne funkcjonowanie, i wówczas można by w jakiś sposób tę „oryginalną fizjologię” wspomóc? Bo przy sprawnie funkcjonujących układach detoksykujących organizm stanowi samooczyszczający się system i potrafi zachować optimum, sprawi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI