Joga twarzy jest podróżą

Medycyna wschodu

Joga wygładza, odmładza, ujędrnia. Działa zgodnie z naturą, osiągając doskonałe efekty bez igły i skalpela. Coraz częściej traktowana z szacunkiem jako metoda fizjoterapii twarzy przy jej chronicznych napięciach, urazach lub niedowładach. Dziś mamy dla Państwa konkretne instrukcje automasażu i ćwiczeń oraz garść ciekawostek z całego świata!

Joga to zawsze podróż w głąb siebie. Wsłuchiwanie się w ciało, w odczucia i emocje, praca z energią. Podobnie jest z jogą twarzy. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że nasza twarz odczuwa szczególnie mocno wszelkie ćwiczenia i masaże z racji sąsiedztwa mózgu i silnie energetycznych czakr. 
Joga twarzy według metody Yogattractive jest jednak podróżniczką także w innym znaczeniu: czerpie garściami z tradycji pielęgnacyjnych z całego świata. W naszym „naszyjniku” z urodowo-terapeutycznych perełek jest wschód i zachód, dużo południa i odrobina północy. 
Podobnie jak joga nie zna granic, a jej „twarzowej” odmianie też nie są straszne wycieczki!

POLECAMY

Podróże to także języki 

W tym wypadku spójrzmy na odmienne sposoby opisywania świata, energii, ciała i ducha. W dzisiejszej wędrówce odwiedzimy Chiny, Japonię i Indie, a w następnym odcinku opowieści przeniesiemy się... na polskie Kresy. 
Energię, która zacznie ożywiać nasze twarze, można nazwać chi, praną, albo odwołać się do terminologii Zachodu. Będzie ona płynąć przez meridiany albo nadi, czakry, punkty witalne i receptory narządów wewnętrznych, którymi wprost usiana jest twarz. 
Zadziałamy na układ krwionośny, limfatyczny, hormonalny, na tkanki głębokie od skóry począwszy, poprzez powięź, aż do kości i stawów. W jodze twarzy połączonej z automasażem szukamy wspólnego mianownika dla propozycji z różnych zakątków Ziemi, czyli dla naszego zdrowia i piękna. 

Zwiedzamy Shaolin albo masaż Wuchu 

Zacznijmy podróż od Chin. Masaż Wuchu cieszy się nieprzerwaną popularnością od 1500 lat. Nigdy nie został zapomniany i do dziś ma rzesze zwolenników!
J...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI