Naturalne leczenie autyzmu i podłoże schorzenia

Naturoterapia dzieci

Od wielu lat usiłujemy ustalić przyczynę problemów rozwojowych dzieci i rozwikłać zagadkę od strony przyczynowej, a nie tylko symptomatycznej. Nasze ponad 30-letnie doświadczenia wskazują, że genotyp ludzkości jest coraz gorszy, a każde następne pokolenie jest zdecydowanie słabsze, bardziej chorowite, dysfunkcyjne, z mniejszym potencjałem. Co więc zrobić, by dzieci rodziły się zdrowe, a jeśli już potrzebna będzie terapia, to by trwała ona jak najkrócej?
 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co jest przyczyną nieprawidłowości rozwojowych u dzieci?
 • Co wpływa na długość i jakość życia?
 • Jak przeprowadzić skuteczną terapię leczenia autyzmu?


Zapoznawszy się z dosłownie tysiącami pozycji dotyczącymi zdrowia, edukacji, pracy mózgu, jego zaburzeń i możliwości, z różnych kultur i filozofii, poznawszy racjonalne podstawy skuteczności akupunktury, diety makrobiotycznej, hirudokompleksoterapii, wlewów dożylnych z witaminy C i kwasu EDTA i wiele innych sposobów leczenia z całą pewnością mogę stwierdzić, że mechanizm chorób i nieprawidłowości rozwojowych u wszystkich ludzi jest taki sam. Składają się na niego trzy podstawowe czynniki:

POLECAMY

 • uszkodzenie mechaniczne ciała,
 • wtargnięcie do organizmu czynników obcych i zasiedlenie go (w organizmie może występować około 300 gatunków pasożytów, w przypadku samego AIDS mamy do czynienia z ponad 100 gatunkami pasożytów),
 • indywidualna konstytucja, czyli pakiet, jaki otrzymaliśmy od przodków (szczególnie rodziców, bardzo ważna jest energia pochodząca z nadnerczy ojca i matki oraz czystość ciała fizycznego matki), a także to, co wypracowaliśmy sobie sami przez nasz styl życia, sposób odżywiania, jakość wody, powietrza oraz oddziaływanie stresu, a także nasz wiek kalendarzowy.

Indywidualna konstytucja opiera się na zasadzie, że łańcuch jest tak silny jak silne jest jego najsłabsze ogniwo – i to jest właśnie podejście indywidualne do każdego człowieka. Każdy ma bowiem jedno lub kilka ogniw najsłabszych, które w pierwszej kolejności zostaną zaatakowane. W medycynie akademickiej najsłabsze ogniwo znane jest jako locus minoris resistentiae, czyli miejsce najmniejszego oporu. Ale dlaczego to miejsce zaczyna niedomagać?

Jesteśmy zarobaczeni!

Najistotniejszym elementem zatruwającym ludzki organizm jest powszechne zarobaczenie. Pasożyty, a konkretnie ich jady pełnią w ludzkim organizmie funkcję wagotropową, tzn. torują drogę bakteriom, grzybom, wirusom itd. Blisko 30 lat temu mechanizm ten usiłowała odsłonić przed środowiskiem medycznym dr Irena Wartołowska. W bibliografii zamieszczone zostały strony internetowe z referatami
dr Ireny Wartołowskiej. Oprócz bezcennych informacji teoretycznych zawierają one również opis, jak przeprowadzić leczenie, a właściwie przeleczenie, od którego dr Wartołowska zawsze zaczynała, rezygnując często z badań laboratoryjnych, które najczęściej niczego nie potwierdzały, mimo występujących symptomów problemu. Takie przeleczenie w zasadzie wystarczało do wyleczenia chorób zgłaszających się do niej pacjentów.

Autyzm – problem biomedyczny

Nasze dotychczasowe poszukiwania i eksperymenty oraz moje osobiste doświadczenia potwierdzają, że żadnego poważnego zaburzenia rozwojowego nie można całkowicie wyprowadzić wyłącznie terapiami warsztatowymi. Używając określenia „terapie warsztatowe”, mam na uwadze pracę terapeuty z dzieckiem, kiedy dziecko podejmuje współpracę z terapeutą przy wykonywaniu celowo dobranych ćwiczeń i zadań. Do jednego z najpoważniejszych problemów i wyzwań współczesności, z którymi musimy się zmierzyć i nad nimi zapanować, należy autyzm, który w zasadzie do tej pory jest jes...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
 • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
 • Dodatkowe artykuły i filmy
 • ...i wiele więcej!

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI