Odchudzanie – wsparcie ze strony ziół i substancji pochodzenia naturalnego

Dietoterapia

Nadchodzi najtrudniejszy dla przyrody okres roku. Niskie temperatury, opady śniegu i szadź powodują, że rośliny i zwierzęta zmniejszają swoją aktywność, aby skumulować jak najwięcej energii. Teraz nie odczuwamy tak wyraźnie potrzeby rozsądnego korzystania z jej zasobów, ponieważ półki w sklepach przez cały czas obfitują w przeróżne produkty. Wychodząc jednak na zewnątrz, zauważamy, że musimy się cieplej ubrać, żeby ochronić ciało przed zimnem, a w naszych przydomowych ogródkach nic już nie zakwitnie i nie zaowocuje. Jak zatem dostroić się do zimy? Jak zadbać o siebie w najzimniejszej porze roku?

Według statystyk skala otyłości z roku na rok wzrasta, wiele osób pomiędzy 18. a 69. rokiem życia ma nadwagę, zaś szczególnie niepokojące wydają się dane pokazujące rosnące rozpowszechnianie się problemu nadwagi/otyłości w populacji dziecięcej. Jak powszechnie wiadomo, w młodszym wieku może mieć ona negatywny wpływ na zdrowie zarówno w okresie dziecięcym, podczas dojrzewania, jak i całego dorosłego życia. Wiele badań potwierdza prawdopodobieństwo, że otyłe dziecko już nawet w wieku sześciu lat będzie cierpieć na tę przypadłość w wieku dorosłym (Rolland-Cashera i wsp. [8]).
Problem jest poważny, ponieważ nadwaga i otyłość, oprócz skutków estetycznych i społecznych, stanowią istotne czynniki ryzyka cho...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI