Siarka w zapaleniu stawów

Dietoterapia

Suplementacja stała się bardzo ważnym elementem zdrowego i mądrego stylu życia. Żyjemy w dobie, w której nasz świat zmienia się na każdej płaszczyźnie, w której nasza dieta nie nadąża za naszym stylem życia. Dobrze dobrana suplementacja staje się więc czynnikiem, który bardzo często pomaga nam utrzymać odpowiednie tempo pracy czy życia. Jednak w gąszczu różnorodnych produktów musimy umieć odróżnić olej wężowy od prawdziwego remedium, co może stać się bardzo karkołomnym zadaniem, które śmiało można nazwać 13. pracą Herkulesa XXI wieku.

Jednym z produktów, który wśród suplementów na pewno pretenduje do miana super bohatera jest MSM, czyli Metylosulfonylometan. Wielu z Was zapyta: Ale jak to?
Co prawda sama nazwa może brzmieć nieco magicznie i może się Wam wydawać, że mocno odeszliśmy od ram naturoterapii, ale zachowajcie spokój. MSM to nic innego jak naturalnie występujący związek siarki, który przechowywany jest w każdej komórce ciała. Pomaga włosom, skórze i paznokciom rosnąć szybciej, mocniej i bardziej miękko, a także poprawia funkcje neurologiczne i zmniejsza wiele czynników zapalnych w naszym organizmie – od regulacji stanu zapalnego spowodowanego aktywnością fizyczną, aż po stany zapalne wynikające z chorób układu kostno-stawowego, takich jak np. artretyzm czy reumatoidalne zapalenie stawów.
Przygotujcie się zatem na nową dawkę wiedzy, ponieważ MSM może faktycznie poprawić Wasze zdrowie.

POLECAMY


REKLAMA


Jak działa MSM?

MSM jest źródłem łatwo przyswajalnej siarki, która jest zużywana w procesie produkcji metioniny, aminokwasu biorącego udział w szeregu reakcji chemicznych. W ludzkim ciele cykl metioninowy jest bardzo interesującym tematem, ale zdecydowanie na odrębny artykuł. To co jest bardzo istotne, to fakt, że metionina jest niezbędna do otrzymania S-adenozylometioniny (SAMe).
SAMe zapobiega niekontrolowanemu podzi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI