Autor: Marek Fischer

Absolwent dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień jest dietetykiem, pracującym z czołowymi polskimi sportowcami. Perfekcjonista, każdą nową informację solidnie weryfikuje, zanim przekaże ją dalej. Problemy swoich pacjentów stara się poznać „od podszewki”, biorąc pod uwagę nawet najmniejsze czynniki, które mogą na nie wpływać. Dzięki temu projektowane przez niego plany żywieniowe są dopasowane do indywidualnych potrzeb i cechuje je niezwykle wysoki procent skuteczności.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Punktowa terapia przeciwbólowa zimnem

Terapia zimnem przeżywa obecnie swój renesans. Coraz więcej mówi się o stosowaniu zabiegów chłodzących w terapii przeciwurazowej oraz przyspieszającej regenerację kontuzji czy też zmniejszenie DOMS-ów. Krioterapia całego ciała jest szeroko stosowanym zabiegiem w medycynie sportowej. Powrót do zdrowia po urazach lub po zakończonym sezonie startowym czy sezonie treningowym to główne cele terapii.

Czytaj więcej

Kontrowersyjne suplementy z gruczołów – NDT i ekstrakt z nadnerczy

W poszukiwaniu metody na poprawę naszego zdrowia oddajemy się w bardzo dalekie podróże, potrafimy przejść przez syberyjskie wertepy, aby wspomagać pracę naszego układu nerwowego różeńcem, schisandrą czy żeń-szeniem syberyjskim. Oddajemy się terapiom z Dalekiego Wschodu, gdzie zastosowanie małych igiełek może stać się remedium na nasze problemy. Szukamy rozwiązania, które poprawi nasze zdrowie nawet o 1%, szczególnie jeżeli medycyna akademicka nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a wielu specjalistów rozkłada ręce. 

Czytaj więcej

Siarka w zapaleniu stawów

Suplementacja stała się bardzo ważnym elementem zdrowego i mądrego stylu życia. Żyjemy w dobie, w której nasz świat zmienia się na każdej płaszczyźnie, w której nasza dieta nie nadąża za naszym stylem życia. Dobrze dobrana suplementacja staje się więc czynnikiem, który bardzo często pomaga nam utrzymać odpowiednie tempo pracy czy życia. Jednak w gąszczu różnorodnych produktów musimy umieć odróżnić olej wężowy od prawdziwego remedium, co może stać się bardzo karkołomnym zadaniem, które śmiało można nazwać 13. pracą Herkulesa XXI wieku.

Czytaj więcej

Witamina C jako silny antyoksydant

Witamina C od lat stanowi przedmiot rozważań naukowców oraz specjalistów zainteresowanych zdrowym stylem życia z powodu swojego szerokiego wpływu na pracę ludzkiego organizmu. Jednak wokół tematu jej stosowania w medycynie narosło wiele mitów, a przeciętny człowiek zastanawia się – stosować czy nie?

Czytaj więcej

Suplementacja tranu u dzieci

W czasach, kiedy obserwujemy spadek jakości żywności oraz dokonywanie coraz gorszych wyborów żywieniowych, suplementacja staje się jednym z fundamentów zdrowego stylu życia oraz szeroko rozumianego zdrowia. Jednak dobór odpowiedniej formy suplementu, zwłaszcza dla dzieci, nie jest łatwy. Pamiętajmy więc o tranie.

Czytaj więcej

Zespół Sjögrena – leczenie zespołu suchości

Zespół Sjögrena jest chorobą autoimmunologiczną, co oznacza, że organizm atakuje swoje tkanki. Dokładniej zaś mówiąc – wytwarza przeciwciała atakujące tkanki naszego organizmu, wpływając tym samym na rozwój stanu patologicznego, na który składają się stany zapalne oraz zaburzenia zaatakowanych organów lub tkanek.

Czytaj więcej

Suplementacja jodu w chorobach tarczycy

W poszukiwaniu pierwiastków, które są w stanie usprawnić pracę naszego ciała, bardzo często skupiamy się na roli niedoborów magnezu, cynku czy selenu. Rzadko jednak poruszamy temat diety ubogiej w jod czy niedoborów jodu, który istotnie wpływa na pracę naszego organizmu – począwszy od rozwoju płodu, a kończąc na pracy tarczycy osób dorosłych.

Czytaj więcej

DMSO w zmniejszaniu stanów zapalnych

W poszukiwaniu remedium na wiele przewlekłych problemów zdrowotnych, z którymi boryka się obecnie medycyna akademicka, pacjenci bardzo często kierują się w stronę „magicznych” środków medycyny alternatywnej. I choć wiele z tych złotych metod po prostu nie działa, to możemy też znaleźć perełki, które potrafią zdziałać cuda i których użycie wykazuje faktyczne działanie prozdrowotne. Jedną z nich jest DMSO – dimetylosulfotlenek. Prawdziwie magiczna substancja.

Czytaj więcej

Witamina D – podstawowy element układanki ludzkiego ciała

Ludzki organizm możemy przyrównać do sprawnie działającej maszyny, w której praca pojedynczego trybiku zależy od setek innych składowych. Jak w każdym urządzeniu, także tutaj w trakcie „eksploatacji” dochodzi do zużycia poszczególnych elementów, przez co cały układ pracuje zdecydowanie gorzej. Jednym z takich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ogniw jest witamina D.

Czytaj więcej

Multi Miracle Suplement – cudowny środek czy chemiczna pomyłka?

W naszym społeczeństwie od lat szukamy remedium na problemy zdrowotne. Wydaje się, że znalezienie świętego Graala współczesnej medycyny jest gdzieś za rogiem, ale Big Pharma skutecznie go blokuje.

Czytaj więcej