Aromaterapia i jej praktyczne zastosowanie w masażu

Metody pracy z ciałem

Na nasz nastrój wpływa wiele różnych czynników. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie jest znaczenie i moc zapachów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie olejki eteryczne najczęściej wykorzystuje się w masażu?
  • Jak stworzyć terapeutyczne kompozycje olejków? 
  • Jak harmonizować czakry za pomocą olejków?

Wszystkie nuty zapachowe działają na nas, wywołując przeróżne reakcje – począwszy od kuchni, gdzie czujemy zapachy różnych potraw, które wzmagają nasz apetyt, poprzez zapach ulubionych perfum ukochanej osoby, aż po niechęć i wstręt, a nawet obrzydzenie, kiedy zapach jest przykry dla otoczenia.
Aromaterapia stała się dziedziną wiedzy z zakresu medycyny naturalnej w XX wieku. Od zarania dziejów, o czym świadczą różnego rodzaju przekazy historyczne, człowiek wiedział, że przyjemny zapach wpływa pozytywnie na samopoczucie i dobry nastrój.

POLECAMY

Zapach i… energia

Nasze ciało jest tworem praktycznie idealnym, mamy wspaniale działające organy wewnętrzne, sprawne mięśnie, a także często niedoceniane w codziennym życiu zmysły, wśród nich zaś – węch. W gronie specjalistów zajmujących się aromaterapią krąży takie powiedzenie: „kto ma władzę nad zapachami, ten ma władzę nad sercami ludzi”. Warto również wspomnieć, że zmysł węchu to pierwszy zmysł, który kształtuje się u noworodka. To zmysł, który – stymulowany przez zapachy – może wywoływać zarówno miłe, jak i negatywne emocje i wspomnienia. Stąd wybór zapachu podczas zabiegu może mieć ogromny wpływ na sferę emocjonalną i odprężenie podczas masażu. Z całą pewnością naszym kluczem do sukcesu będzie umiejętność doboru odpowiedniej nuty zapachowej pod naszego klienta. Za pomocą olejków możemy uspokajać, działać kojąco, a także stymulować i energetyzować organizm.

Olejki eteryczne w branży kosmetycznej

W ostatnich latach zarówno kosmetyki naturalne, jak i oleje naturalne oraz olejki eteryczne odgrywają kluczową rolę w branży kosmetycznej, Spa & Wellness. Czym jest to spowodowane? Otóż rynek jest przepełniony różnymi firmami kosmetycznymi proponującymi szeroki asortyment produktów. Firmy te prześcigają się między sobą oraz „biją” o swoich klientów, zachęcając ich do kupienia właśnie tych kosmetyków, które, ich zdaniem, są najlepsze. Dlatego w dzisiejszych czasach stawiamy właśnie na kosmetyki nat...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI