Dział: Metody pracy z ciałem

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przygotowanie do porodu naturalnego w gabinecie fizjoterapeuty – w ujęciu osteopatycznym

Okres ciąży to wspaniały czas dla wielu kobiet, przygotowujący je do nowej roli w życiu, jaką jest bycie mamą. Nie dla wszystkich ciężarnych ten czas jest łatwy z powodu licznych dolegliwości bólowych wynikających szczególnie ze zmian postawy, masy ciała i zmian hormonalnych powstałych na skutek rozwoju ciąży. Dzięki rosnącej świadomości kobiet fizjoterapeuci i osteopaci coraz wcześniej cieszą się zainteresowaniem i chęcią współpracy ze strony kobiet spodziewających się dziecka. W niniejszym artykule zostanie poruszony temat terapii okołoporodowej, przygotowującej młodą mamę do porodu naturalnego, w celu stworzenia w jej ciele jak najlepszych warunków do przyjęcia na świat potomka.

Czytaj więcej

Sposoby przygotowania ziół

Zioła można przetwarzać na wiele różnych sposobów. Można przykładowo zrobić z nich herbatę lub użyć alkoholu etylowego i sporządzić nalewkę. Niektóre części rośliny nadają się na maść lub syrop. To od nas zależy, jakiego rodzaju lek przygotujemy.

Czytaj więcej

Aromaterapia i jej praktyczne zastosowanie w masażu

Na nasz nastrój wpływa wiele różnych czynników. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie jest znaczenie i moc zapachów.

Czytaj więcej

Jak być zdrowym? Ćwiczyć!

Temat znaczenia ruchu i aktywności fizycznej dla naszego zdrowia nie jest nowy. Czy jednak wiemy, jakie formy ruchu będą najlepsze dla nas i naszych pacjentów? O jakich wzorcach ruchowych należy pamiętać w życiu codziennym? Czy i w jaki sposób należy się rozciągać? Jak ćwiczenia wpływają na narządy wewnętrzne?

Czytaj więcej

Oddychanie przeponowe w praktyce klinicznej

Ćwiczenia oddechowe, znane także jako „oddychanie przeponowe” i „oddychanie głębokie”, to skuteczne ćwiczenia wpływające na ciało i umysł, stosowane w walce ze stresem, a także psychosomatycznymi i fizjologicznymi stanami chorobowymi.

Czytaj więcej

Medytacja

Chaotyczny jak sztorm umysł może być również spokojny jak ocean w bezwietrzny dzień. Ostatnio modne praktykowanie medytacji nie jest popularne bez powodu – ludzie dostrzegli nonsens życiowego pośpiechu i zaczęli doceniać chwile wspaniałej ciszy, którą tworzą w swojej głowie dzięki medytacji.
 

Czytaj więcej

Pogromcy cellulitu

Cellulit od wielu lat jest przyczyną kompleksów kobiet na całym świecie. W mniejszym stopniu, aczkolwiek coraz bardziej zauważalnie, problem ten zaczyna dotyczyć także mężczyzn.Z tego powodu na rynku każdego dnia pojawiają się nowe propozycje walki z cellulitem: kosmetyki, zabiegi na ciało, suplementy diety oraz wiele innych. Lecz, aby wybrać odpowiednią metodę walki z cellulitem, trzeba najpierw ustalić, czym on jest i w jaki sposób powstaje.

Czytaj więcej

Siła naturalnych terapii

Wysoka biowitalność – czyli wewnętrzna siła i życiodajna energia – sprawia, że nasze życie jest lepsze. Przypisuje się jej wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie i siłę do działania. Jeśli do tego uda nam się osiągnąć wewnętrzną równowagę, możemy uchodzić za ludzi szczęśliwych.

Czytaj więcej

Leczenie człowieka jako całości – pinopresura

Pinopresura to metoda pracy z ciałem pacjenta, polegająca na regulacji szeregu odruchów naturalnie występujących w ciele ludzkim w celu przywrócenia homeostazy w zaburzonym narządzie oraz dobrostanu całego organizmu. Jednak co tak naprawdę leży u podstaw mechanizmów organizmu wykorzystywanych w leczeniu dysfunkcji zarówno układu ruchu, jak i narządów wewnętrznych w pinopresurze? Dla kogo metoda jest przeznaczona? Kto może wykonywać zabiegi? I jak doszło do powstania metody?

Czytaj więcej

Terapia wisceralna w bólach kręgosłupa

W swojej praktyce klinicznej na co dzień spotykamy się z pacjentami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Niezależnie od tego, czy jesteśmy fizjoterapeutami, lekarzami, czy naturopatami, problem pozostaje ten sam, zmienia się tylko podejście terapeutyczne.

Czytaj więcej