Ashwagandha w profilaktyce nowotworów

Naturoterapia w onkologii

Ashwagandha to wyjątkowa roślina o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest jednym z najlepiej przebadanych adaptogenów, wiele osób odczuwa korzyści z jej zastosowania, do tego jest ogólnie dostępna. Jednym z mniej znanych efektów ashwagandhy jest działanie przeciwnowotworowe.

Z tego artykułu dowiesz się :

  • W jakich typach nowotworówbadania potwierdziły skuteczność ashwagandhy?
  • Na czym polega przeciwnowotworowy mechanizm ashwagandhy?
  • Czym charakteryzuje się ashwagandha dobrej jakości?

Ashwagandha, znana też jako żeń-szeń indyjski, withania somnifera czy witania ospała, nazywana jest królową ajurwedy, czyli tradycyjnej medycyny indyjskiej, opartej przede wszystkim na ziołach. Skoro zaś ashwagandha doczekała się takiego tytułu spośród setek stosowanych substancji, to znaczy, że jest bardzo wyjątkowa. Dzisiaj jesteśmy w stanie w sposób naukowy tę wyjątkowość potwierdzić – ashwagandha jest jednym z najlepiej przebadanych adaptogenów, do tego o najszerszym zastosowaniu.

POLECAMY

Korzyści zdrowotne ashwagandhy

Ashwagandha ma wiele przebadanych właściwości zdrowotnych, dodatkowo przy zastosowaniu dobrego ekstraktu większość osób odczuwa jakiś efekt (np. mniejsze zmęczenie, większy spokój, lepszy sen, poprawione efekty treningowe) – gdy tymczasem w przypadku wielu adaptogenów połowa, a często nawet większość stosujących nie odczuwa żadnego efektu.

Jeżeli chod...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI