Dołącz do czytelników
Brak wyników

Medycyna wschodu

18 grudnia 2017

DODATEK NR (Wrzesień 2017)

Dlaczego woda alkaliczna to najlepszy wybór?

0 217

Woda – w najstarszej tradycji jeden z czterech podstawowych żywiołów – towarzyszy człowiekowi w każdym aspekcie życia.

Od setek lat ludzie przypisywali wodzie tak niebagatelne znaczenie, że oddawali cześć związanym z nią bóstwom, hucznie obchodzili poświęcone jej festiwale, wierzyli także w magiczną, uzdrawiającą moc wody źródlanej. Współcześnie nie czcimy już wody w taki sposób jak nasi przodkowie, ale wciąż zdajemy sobie sprawę z ogromnej roli, jaką pełni. Bez wody na Ziemi nie byłoby życia.

Dr n. med. Daria Domańska-Senderowska, dietetyk z Zakładu Molekularnych Podstaw Medycyny, tłumaczy: „To właśnie woda warunkuje prawidłowy przebieg wszystkich procesów zachodzących w organizmie człowieka.” A to dlatego, że stanowi 60–70% naszej masy ciała!

Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że jest permanentnie odwodniona. W takim przypadku organizm wysyła nam sygnały ostrzegawcze: „Jeżeli utrata wody zwiększa się do ok. 4% masy ciała, pojawia się niepokojące uczucie suchości w ustach, znużenie, osłabienie mięśni oraz apatia. W przypadku utraty ok. 10–12% masy ciała, pojawiają się problemy z przełykaniem i mówieniem (brak wydzielania śliny). Utrata ponad 20% masy ciała wiąże się z zagrożeniem życia i co gorsze przestajemy wówczas odczuwać pragnienie”.

Aby nie dopuścić do niebezpiecznych dla zdrowia, trwałych skutków odwodnienia, warto sięgać po wodę alkaliczną. Jest ona specjalnym rodzajem wody źr...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy