Koreańska terapia dłoni

Medycyna wschodu

Terapia dłoni według szkoły koreańskiej (Korean Hand Therapy – KHT), znana również jako Soojichim, Akupunktura Dłoni Koryo lub Terapia Seogeum, jest wszechstronnym i skutecznym mikrosystemem akupunkturowym, który został opracowany przez koreańskiego akupunkturzystę, doktora Tae Woo Yoo. Jest ona równie skuteczna co akupunktura całego ciała.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób terapia dłoni wpływa na cały organizm?
  • Jak przeprowadzić diagnozę pulsu według KHT?
  • Jakie działanie terapeutyczne KHT zostało dowiedzione w badaniach?

 

POLECAMY

Pewnego dnia, kiedy miał silny ból głowy w części potylicznej, doktor Tae Woo Yoo znalazł czułe miejsce na tylnej części czubka swojego palca środkowego. Zauważył, że ból bardzo szybko zmalał, po czym całkowicie znikł po nakłuciu tego punktu. Wywnioskował więc, że środkowy palec obu dłoni reprezentuje głowę. Od 1971 do 1975 roku dr Yoo intensywnie studiował i rozwijał swój system. W 1977 roku wydał książkę w języku koreańskim pod tytułem Koreańska Akupunktura Ręki, która w 1988 roku została przetłumaczona na język angielski. Bardzo dobrze opisana teoria w połączeniu z głównymi założeniami w diagnozie i całościowym podejściem sprawiły, że KHT jest równie skuteczna co akupunktura całego ciała.
Ten nowy mikrosystem akupunkturowy jest łatwy do nauczenia i bezpieczny w wykonaniu, z minimalnymi skutkami ubocznymi możliwymi do wystąpienia. Dla maksymalnego efektu leczniczego oferuje inwazyjne (poprzez igły) oraz nieinwazyjne opcje leczenia, z minimalnym odczuciem bólu czy dyskomfortu (ucisk kuleczkami Vaccaria lub kulkami magnetycznymi na plasterku). Mieszcząca się w Seulu główna siedziba KHT odnotowuje bardzo mało przypadków efektów niepożądanych. W odróżnieniu od akupunktury całego ciała w rejonach leczniczych nie przebiegają żadne ważne struktury, które mogą być uszkodzone podczas terapii.

Główną teorią, na jakiej opiera się KHT, jest przekonanie, że dłonie odzwierciedlają fizjologię całego ciała. Co w...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI