Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

Badania laboratoryjne, diagnostyczne, kliniczne

Badanie żywej kropli krwi, niezmienionej odczynnikami chemicznymi, to nowa w Polsce technika badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, zwanej homeostazą. Natomiast na świecie (w USA, Niemczech czy Anglii) ta metoda jest dobrze znana i od dawna stosowana do oceny homeostazy naszego organizmu.

Z artykułu dowiesz się:

 • Dlaczego badanie żywej kropli krwi jest skuteczniejsze niż badanie morfologiczne?
 • Co wykazuje analiza żywej kropli krwi?
 • Kto powinien wykonać badanie?

Metodę tę zaczęto stosować na początku ubiegłego stulecia, kiedy w obrazie mikroskopowym obserwowano krew pod kątem obecności w niej krętków bladych. Od tamtej pory technologia optyczna pozwala na uzyskiwanie lepszych i wyraźniejszych powiększeń. Dodatkowo kamera cyfrowa zainstalowana na osi optycznej mikroskopu przesyła na bieżąco obraz pobranej krwi na ekran komputera, umożliwiając wykonanie zdjęć preparatu, a nawet rejestrację filmów poruszających się erytrocytów, leukocytów i innych składników żywej krwi, a także elementów niepożądanych.

POLECAMY

Korzyści z analizy żywej kropli krwi

Badanie żywej kropli krwi, zdaniem prof. dr. Enderleina. jest metodą, która pozwala w szybki i pewny sposób uzyskać obraz problemu pacjenta i tym samym ustalić przyczynę problemów zdrowotnych.

Z analizy żywej kropli krwi uzyskujemy:

 1. informację o ogólnej sytuacji zdrowotnej – krew krąży przez minutę po całym organizmie i zbiera informacje o poszczególnych organach, układach organów i obszarach ciała,
 2. informację o stanie krwi i ciałek krwi.

Dużą przewagę nad diagnostycznymi metodami medycyny akademickiej daje tej analizie to, że badanie żywej kropli krwi pozwala rozpoznać problemy już na początku, prz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
 • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
 • Dodatkowe artykuły i filmy
 • ...i wiele więcej!

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI