Odżywianie wolne

Medycyna wschodu

Odżywiasz się zdrowo (a przynajmniej tak Ci się wydaje), unikasz tłuszczu, cukru i glutenu, regularnie uprawiasz sport, a mimo to nie jesteś w stanie osiągnąć upragnionej sylwetki? A może odwrotnie – jesz dużo, często, kalorycznie i regularnie, a mimo to nie jesteś w stanie przytyć?
Chyba więc nadszedł już czas, by coś zmienić w swoim życiu…
 

Masz wrażenie, że im bardziej kontrolujesz zawartość swojego talerza, tym bardziej waga wymyka Ci się spod kontroli? A może należysz do tej drugiej grupy i od lat zmagasz się, właściwie „walczysz” z niedowagą? Czujesz się zdemotywowana i zniechęcona, próbowałaś już praktycznie wszystkiego, a wciąż nie możesz uzyskać zadowalającego Cię efektu? Stoisz pod ścianą i nie wiesz, co dalej? Czas więc spróbować zupełnie nowego podejścia. Czas znaleźć przestrzeń dla siebie.

POLECAMY

Tak naprawdę chodzi o to, aby na moment przystanąć. Zrelaksować się i odetchnąć. Na kilka chwil odsunąć od siebie wszystko to, co przeczytałaś i czego dowiedziałaś się na temat optymalnej diety z telewizji, radia, książek, Internetu lub od znajomych. Przekierować uwagę na siebie, na swoje potrzeby, smaki, na bycie dla siebie dobrym. Trochę poobserwować, zdystansować się, skonfrontować całą posiadaną wiedzę z tą najważniejszą osobą w życiu… ze sobą.

Nic nie musisz!

„Z czego muszę zrezygnować, aby schudnąć?” lub „Co muszę wyeliminować z diety, aby zdrowo żyć?” – te pytania z Maćkiem, moim mężem, słyszymy dość często na warsztatach i pokazach, które prowadzimy. „Muszę”, „zrezygnować”, „wyrzec się”, „wyeliminować”, „kontrolować”, a nawet „walczyć” (ze swoimi kilogramami, ze… sobą) – na sam dźwięk tych słów przeszywają mnie zimne, nieprzyjemne dreszcze. Zaczynam odczuwać niepokój. Ten dobrze znany. Ten, który przez wiele lat mojego 35...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI