Suplementacja tranu u dzieci

Naturoterapia dzieci

W czasach, kiedy obserwujemy spadek jakości żywności oraz dokonywanie coraz gorszych wyborów żywieniowych, suplementacja staje się jednym z fundamentów zdrowego stylu życia oraz szeroko rozumianego zdrowia. Jednak dobór odpowiedniej formy suplementu, zwłaszcza dla dzieci, nie jest łatwy. Pamiętajmy więc o tranie.

Jednym z najpopularniejszych suplementów, który stosowano jako główne źródło witaminy D oraz remedium na krzywicę, jest tran. Środek ten znany jest wszystkim rodzicom ze względu na swój bardzo specyficzny smak oraz zapach, stosowany jako powszechny środek na odporność czy uzupełnienie wcześniej wspomnianej witaminy D oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych EPA oraz DHA. Same właściwości tranu i jego składowe zostaną dokładnie omówione w następnych akapitach. Jednak – biorąc pod uwagę to, jak wiele dobrego może płynąć z podawania tranu w odpowiedniej formie i odpowiednich ilościach – bardzo zastanawia zły PR tego produktu – czy faktycznie jest tak zły, jak go malują, czy jednak jego plusy zdecydowanie przeważają nad potencjalnymi minusami?
Zanim zacznę pisać o potencjalnych zaletach stosowania tranu w tabletkach, musimy omówić, czym właściwie jest tran, jakie rodzaje oleju z ryb i innych zwierząt wodnych wyróżniamy oraz co warto wybrać.

POLECAMY

R e k l a m a

Czym jest tran?

Powszechnie nazwa tran odnosi się do oleju z wątroby dorsza czy wszelkich innych grup ryb, które zaliczają się do rodzaju dorszowatych. W skład takiego oleju wchodzą m.in.:

  • witamina A w formie retinolu,
  • witamina D w formie cholekalcyferolu.

Co ważne, dobrej jakości olej z dorsza jest w stanie uzupełnić prawie 100% dziennego zapotrzebowan...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Naturoterapia w praktyce" w roku + wydania specjalne
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • Dodatkowe artykuły i filmy
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI