Drodzy Eksperci i Miłośnicy medycyny naturalnej, przed Wami kolejne wydanie magazynu Naturoterapia w Praktyce, na którego łamach dowiecie się m.in.:
Atopowe zapalenie skóry znacznie obniża komfort życia pacjenta ze względu na dokuczliwe objawy fizyczne oraz wpływ na samopoczucie psychiczne. Swędzenie prowadzi do rozdrażnienia i nerwowości, a samą chorobę można jedynie zaleczać i eliminować czynniki, prowadzące do jej zaostrzenia. Leczenie atopowego zapalenia skóry ustala się w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Możliwe jest również naturalne wspomaganie terapii, które przedstawiamy w artykule pt. „Zioła pomocne w leczeniu atopowego zapalenia skóry (AZS)”.
Na łamach aktualnego numeru przedstawiamy Państwu możliwości wykorzystania colostrum w profilaktyce i leczeniu chorób żołądka oraz jelit. Jest to druga część artykułu na ten temat, dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego pierwszą częścią opublikowaną w poprzednim numerze. Samo colostrum jest wydzieliną gruczołów sutkowych ssaków, która powstaje w kilka dni po porodzie. Obecnie jest ono obiektem badań naukowców, którzy coraz bardziej doceniają jej wyjątkowe działanie.
Ponownie na łamach „Naturoterapii w praktyce” poruszamy temat akupunktury. Tym razem skupiamy się na jej działaniu estetycznym i ujędrniającym. Honorata Dziel wyjaśnia, jakie elementy składają się na zdrowie, a co za tym idzie piękny wygląd naszego ciała i twarzy, a także opisuje podejście Systemu Medycyny Chińskiej do tych kwestii. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. „Akupunktura estetyczna – działanie odmładzające i ujędrniające”.
Detoksykacja organizmu jest niezwykle aktualnym tematem, dlatego w niniejszym numerze przybliżamy Państwu sposoby na jej przeprowadzenie z wykorzystaniem soków warzywno-owocowych. Marta Pawlak przedstawia naszym czytelnikom wady i zalety detoksykacji organizmu, wprowadzenie do terapii koktajlowej oraz składniki, które warto do niej włączyć. Zachęcamy do lektury!
Miłośnikom grzybobrania polecamy zapoznanie się z artykułem Jakuba Babickiego, w którym opisuje on antynowotworowe i onkostatyczne właściwości grzybów, które można znaleźć w polskich lasach. Omawia on m.in. pieczarki, piałoporka brzozowego oraz czyr, który rośnie na pniach brzóz. W tekście przedstawione zostaną również właściwości grzybów leczniczych niespotykanych w Polsce.
Psychodietetyk Julia Morawska omawia dla nas naturalne sposoby leczenia niepłodności u kobiet. Skupia się ona kwestiach takich jak styl życia oraz odżywianie, które mają niewątpliwy wpływ na terapię. Niepłodność u kobiet i w ogóle u par starających się o dziecko, staje się coraz powszechniejszym problemem, dlatego gorąco zachęcamy do lektury artykułu pt. „Naturalna terapia leczenia niepłodności u kobiet”.
Transplantacja mikroflory jelitowej to temat wciąż wywołujący wiele wątpliwości. Eksperci zauważają, że w naszych jelitach bytuje bardzo duża liczba różnorodnych mikroorganizmów, tworzących specyficzny ekosystem ulegający ciągłym zmianom. Współczesne metody pozwalają na badanie składu oraz funkcji bakterii jelitowych. Poszukuje się także praktycznych metod, które przyniosą chorym ulgę – jedną z nich jest właśnie transplantacja mikroflory jelitowej, którą w najnowszym numerze przedstawia Państwu mgr inż. Dominika Jankowska.