Drodzy Eksperci i Miłośnicy medycyny naturalnej, przed Wami kolejne wydanie magazynu Naturoterapia w Praktyce, na którego łamach dowiecie się m.in.:
Terapia wisceralna koncentruje się wokół „wzajemnych powiązań anatomicznych, topograficznych, fizjologicznych, współczulnych i przywspółczulnych systemu narządów wewnętrznych z układem ruchu”. Ma to istotne znaczenie w przypadku wspomagania leczenia niedoczynności tarczycy, ponieważ funkcjonowanie tego gruczołu mogą zaburzać istniejące powiązania z innymi strukturami oraz narządami. Polecamy artykuł pt. „Terapia wisceralna przy niedoczynności tarczycy”, w którym obszernie omówione jest to zagadnienie.
Infekcje wirusowe to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz wczesnowiosennym. Klasyczne leczenie polega przede wszystkim na łagodzeniu symptomów, jednak coraz częściej pacjenci na własną rękę chcą wzmocnić organizm w walce z infekcją, korzystając w tym celu z metod naturalnych. Lek. med. Małgorzata Drabek poleca leki homeopatyczne. Są one wytwarzane z naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego, które są rozcieńczane i dynamizowane. Leki homeopatyczne są bezpieczne, skuteczne oraz wygodne w stosowaniu, dlatego zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym zagadnieniem.
W bieżącym wydaniu przedstawiamy również, jak wlewy z kurkuminy mogą sprawdzić się w leczeniu onkologicznym. Kurkuminę wyróżnia działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, antyoksydacyjne oraz przeciwnowotworowe. Według badań przeprowadzonych w Niemczech wlewy z kurkuminy dały obiecujące wyniki w ustabilizowaniu choroby nowotworowe. W artykule Alicja Brodowiak opisała działanie kurkuminy, jej zastosowanie w chorobach nowotworowych, kombinacje kurkuminy z innymi lekami oraz możliwości wykorzystania dożylnej terapii laserowej.
W przypadku dolegliwości jaką jest SIBO – leczenie powinna poprzedzać szczegółowa diagnostyka. To ważne, ponieważ leczenie SIBO jest wymagające zarówno pod względem finansowym, jak i emocjonalnym. Należy przeprowadzić testy oddechowe, do których pacjent powinien być odpowiednio przygotowany. Istotna jest także rozsądna interpretacja wyniku, który często może być źródłem wątpliwości. Więcej informacji znajdziesz w opracowaniu autorstwa Agaty Dąbrowskiej.
Leczenie kurzajek i brodawek za pomocą żółtego soku mlecznego pochodzącego z glistnika to metoda stosowana w medycynie ludowej. Jaskółcze ziele wykazuje aktywność przeciwwirusową w stosunku do wirusa brodawczaka ludzkiego i zawdzięcza to związkom, które naturalnie chronią tę roślinę przed szkodnikami. Obecna medycyna zachodnia niesłusznie nie korzysta z glistnika w leczeniu kurzajek, mimo naukowo potwierdzonego działania bakteriostatycznego antywirusowego. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z artykułem szerzej przedstawiającym działanie tej rośliny.