Drodzy Eksperci i Miłośnicy naturoterapii, przedstawiam Wam pierwsze wydanie magazynu Naturoterapia w Praktyce – czasopisma poświęconego terapii naturalnej. Na łamach naszego dwumiesięcznika będziemy poruszać tematy wywołujące największe emocje w świecie medycyny konwencjonalnej, korzystać z wiedzy doświadczonych specjalistów i analizować wyniki najnowszych badań.
W czerwcowym numerze dowiemy się m.in.:
Tematów jest wiele. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.
Wymioty i biegunka nie kojarzą się dobrze i większości przypadków oznaczają ból i osłabienie. W rzeczywistości odpowiadają jednak za oczyszczanie organizmu z toksyn. Mają więc zbawienną rolę dla naszego zdrowia – sygnalizują, że w organizmie panuje przesyt określonej substancji, która w nadmiernych dawkach okazuje się szkodliwa. Za przykład może służyć zatrucie alkoholem obciążającym wątrobę lub mdłości po przejedzeniu się słodyczami.
W pewnym sensie oczyszczaniu ustroju sprzyja także zakwaszenie żołądka. Równowaga kwasowo-zasadowa powinna być zachowana w całym organizmie, jednak wysokie zakwaszenie żołądka skutecznie niszczy pasożyty.
Zakwaszenie ustroju stało się obecnie modnym tematem współczesnych reklam. Do opinii publicznej podaje się przykłady diet, których celem jest odkwaszanie organizmu, a co za tym idzie – poprawę stanu zdrowia. Jak podchodzi do tego nauka? Czy odkwaszanie organizmu faktycznie ma wpływ na nasze samopoczucie? Wątpliwości w swoim artykule rozwieje Małgorzata Ostrowska.
Kontynuując wątek zwalczania ciał obcych, trudno nie wspomnieć o znaczeniu fitoterapii. Ziołolecznictwo to starożytny dział medycyny, który obecnie zyskuje na popularności. Receptury zielarskie mają bardzo szerokie zastosowanie. Okazuje się, że fitoterapia świetne sprawdza się w zwalczaniu infekcji wirusowych. Temat rozwinie Jakub Babicki.
Wiemy już, że odpowiednie zakwaszenie organizmu, a konkretnie żołądka, może skutecznie pomóc nam w pozbyciu się pasożytów. Czy rozwiązuje to problem w stu procentach? Niestety nie. Badania WHO dowodzą, że w ciągu ostatniej dekady pasożytami zaraziło się 4,5 miliarda osób. Jest to o tyle ważne, że do oznak zakażenia pasożytniczego zalicza się m.in. astmę i choroby serca. Sprawy nie należy więc bagatelizować. Coraz powszechniej mówi się, że dieta alkaliczna może mieć potencjał antynowotworowy. Należy jednak wiedzieć, że rak rozwija się zarówno w środowisku kwasowym, jak i zasadowym. Nadzwyczajne właściwości diety alkalicznej w zwalczaniu nowotworów można zatem odstawić na bok.
Pożyteczna flora bakteryjna stanowi około 1,5-2,5 kg masy naszego ciała. Zaburzenie jej struktury może prowadzić do zmniejszenia witalności i pogorszenia stanu zdrowia. Do schorzeń spowodowanych wyniszczeniem flory bakteryjnej profesor Jeremy K. Nicholas zalicza m.in. astmę, cukrzycę i chorobę Leśniowskiego-Crohna. Fakt, że brak troski o pożyteczne bakterie może wywoływać choroby zapalne jelit jest dość intuicyjny i zrozumiały. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że to samo zaniedbanie może stać się przyczyną autyzmu! Jeśli dostrzegasz już, że probiotykoterapia stanowi niezwykle ważny element dbania o zdrowie, przeczytaj koniecznie tekst Jędrzeja Soporowskiego i zdobądź więcej istotnych informacji.
Jeśli natomiast poszukujesz rozwiązania problemu niedoboru żelaza, pomocna może okazać laktoferyna – białko posiadające zdolność wiązania jonów. Skuteczność terapii za pomocą laktoferyny potwierdziły badania na grupie 148 osób po chemioterapii z niedoborami tego pierwiastka. Zbawienne właściwości białka przedstawi szerzej Jolanta Artym.
Sięgnij po magazyn Naturoterapia w Praktyce i zdobądź bezcenną wiedzę z zakresu terapii naturalnej!